- – Kobieco przy kawie o prawie i projekt Prawo Kobiet jest dla każdej kobiety, niezależnie od jej statusu społecznego, majątkowego, niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania. Dla każdej. Staramy się być otwarte, na luzie. Jak chcesz przyjść w dresie to przychodzisz w dresie, w bluzie, w bytach na obcasie i płaskich i podejmujemy tematy, które są bliskie każdej kobiecie. Psychologia, relacje, komunikacje, prawo, podatki. Staramy się rozmawiać i poruszać takie tematy, które są ważne i to wynika z naszych rozmów prywatnych, więc ja wybieram prelegentów, żeby ta tematyka była interesująca – mówi Ewelina Miśko-Pawłowska, organizatorka I Forum Prawo Kobiet, prezeska Fundacji Prawo Kobiet.
- – Na tej sali 150 kobiet, energia na maksymalnie wysokim poziomie, ale to energia, która daje nam do myślenia, która kieruje nas w stronę wyjdź ze strefy komfortu i zacznij coś zmieniać w swoim życiu, bo marzenia się nie spełniają, tylko trzeba je realizować – Magdalena Zacharisiewicz, trenerka mentalna, coach.
- – Ja pracując z kobietami w programie „Jesteś wystarczająca” pokazuję – odnajdź siebie, bądź dla siebie dobra, pokochaj się, a wtedy jesteś w stanie zrealizować wszystko i nic nikomu nie będziesz musiała udowadniać – mówi Sylwia Petryna, menedżerka, mentorka, trenerka, Petra Consulting.
- – Pomimo że w naszym życiu pojawia się jakiś problem, jakaś trudność, to jeżeli jesteśmy wytrwałe i zdeterminowane to damy radę przezwyciężyć wszystkie trudności – mówi Emilia Osóbka, uczestniczka Forum.
- – Powinniśmy wrócić do tej siły bycia razem i my intuicyjnie dążymy do tego, żeby się spotykać i żeby się tą energią karmić wzajemnie, mieć tę solidarność kobiecą. Ja często uczestniczę w takich spotkaniach, bo to nie jest tak, że te spotkania są dla was, ale ja też czerpię z kobiecej energii – mówi Małgorzata Ohme, dziennikarka, psycholożka.
- – Żadne wsparcie nie jest tak piękne, otwarte, prawdziwe jak wsparcie drugiej kobiety. My kobiety świetnie się rozumiemy i potrafimy sobie pomagać choćby przytuleniem. Czasami jest to totalnie bez słów – Magdalena Zacharisiewicz, trenerka mentalna, coach.
- – Trzeba walczyć o swoją pozycję, trzeba wychodzić do ludzi. Te czasy, że się schowało i było się szarą myszką się kończą. Teraz jest być albo nie być. Takie spotkania są do tego, żeby dać się poznać, polubić, poznać swoją energię i zarazić sobą – mówi Izabela Tomiczek-Pitelok, Kobiecy Challenge.
- – My coraz więcej potrafimy dać sobie pozytywnej energii i to mnie cieszy, że kobiety chcą. Jest coraz więcej osób, które chcą się spotykać, rozmawiać, słuchać, wzmacniać, inspirować innymi kobietami i to jest fajne – Ewelina Miśko-Pawłowska, organizatorka I Forum Prawo Kobiet, prezeska Fundacji Prawo Kobiet.
Po raz kolejny mieszkańcy gminy Długołęka pokazali, że wspólna zabawa może przynieść wiele dobrego. Charytatywna międzypokoleniowa potańcówka w Łozinie to dowód na to, że wspólnymi siłami można zdecydowanie więcej i że tego typu wydarzenia, organizowane z myślą o seniorach, są potrzebne i wyczekiwane przez wszystkich, i to bez względu na wiek.