Rada Miejska Wrocławia rozdarta. Zieliński zostaje. Charłampowicz do odwołania?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Rada Miejska Wrocławia chciała wygasić mandat radnemu – Maciejowi Zielińskiemu – bo przez siedem dni pełnił funkcję prezesa koszykarskiego Śląska Wrocław. Jednak to się nie udało i Maciej Zieliński nadal jest wrocławskim radnym. W tle mówi się o politycznej zdradzie i korupcji.

Podczas sesji klub radnych Forum Jacka Sutryka – Wrocław Wspólna Sprawa jako jedyny opowiadał się za wygaszeniem mandatu Macieja Zielińskiego.

– Dostaliśmy ekspertyzę prawną, która mówiła że Pan Maciej Zieliński, zostając prezesem Śląska, który pobiera dotacje od miasta – złamał prawo – mówi Dominik Kłosowski, radny, Klub Radnych Forum Jacka Sutryka – Wrocław Wspólna Sprawa.

Jednak cała opozycja stanęła murem za Maciejem Zielińskim.

– W momencie, w którym Zieliński powziął informację, że pełnienie tej funkcji może kolidować z pełnieniem funkcji radnego – zrezygnował. Co ważne, w tym czasie Maciej nie podjął żadnych zobowiązań. Nie podjął kontaktu z pracownikami, nie miał dostępu do kont, rachunków i przede wszystkim nie otrzymał żadnego wynagrodzenia za pełnienie tej funkcji – komentuje Jolanta Niezgodzka, radna Rady Miejskiej Wrocławia – Nowoczesna.

– Dzięki kolegom i koleżankom radnym udało się obronić pewne standardy w Radzie Miejskiej. Mam na myśli nie wykorzystywanie jej do rozgrywek indywidualnych. Powinna ona służyć dobru mieszkańców. Wczorajsze spotkanie pokazało, że radni są jednak za tym, że tak powinno to funkcjonować – twierdzi Maciej Zieliński radny Rady Miejskiej Wrocławia – Współczesny Wrocław.

Niedawno Maciej Zieliński opuścił klub Jacka Sutryka i przeszedł do opozycyjnego Współczesnego Wrocławia.

– W trakcie debaty okazało się, że radni tak na prawdę są źli na Macieja za to, że opuścił on ich klub. Mówili o tym, że jego decyzja jest dla nich niezrozumiała. Można było wyczytać to wprost, że chodziło o polityczną zemstę na Macieju Zielińskim za to, że opuścił klub pana prezydenta – uzupełnia Jolanta Niezgodzka, radna Rady Miejskiej Wrocławia – Nowoczesna.

– Była tutaj opcja, że prezydent zyska na miejsce Macieja Zielińskiego radnego, który mógłby przystąpić do większości prezydenckiej. Wiemy już, że tak się w najbliższych miesiącach nie stanie – mówi Sergiusz Kmiecik – radny Rady Miejskiej Wrocławia – Klub PiS.

– Rada Miejska jest takim ciałem, który powinien się zajmować i pracować nad dobrem mieszkańców Wrocławia, przedsiębiorców i sprawami związanymi z Wrocławiem, a nie dobrym samopoczuciem przewodniczącego Rady Miejskiej – dodaje Maciej Zieliński, radny Rady Miejskiej Wrocławia – Współczesny Wrocław.

Teraz Rada Miejska Wrocławia będzie musiała zmierzyć się z wnioskiem o odwołanie przewodniczącego Rady Miejskiej – Jarosława Charłampowicza.

– Przewodniczący doprowadził wczoraj do wykorzystania sali sesyjnej jako pola do przeprowadzenia politycznego konfliktu. Doszło do aktu zemsty na Macieju Zielińskim. Ponadto mamy wiele zarzutów co do tego, w jaki sposób dba o transparentność – konkluduje Jolanta Niezgodzka, radna Rady Miejskiej Wrocławia – Nowoczesna.

Radni dwóch klubów – Nowoczesnej i Współczesnego Wrocławia – chcą odwołania Jarosława Charłampowicza. Teraz przewodniczący rady ma tydzień na zwołanie nadzwyczajnej sesji.

Zobacz również

Jest często zakorkowana, a nawet zablokowana. Powody? Zbyt duże natężenie ruchu, częste roboty drogowe, niemal codzienne wypadki, zaledwie dwa pasy ruchu i brak pasa awaryjnego. Wszystko to sprawia, że autostrada A4 jest jedną z najbardziej niebezpiecznych tras w naszym kraju. Od lat powtarza się temat rozbudowy trasy, zwłaszcza na odcinku Wrocław – Krzyżowa. Czy w końcu uda się zrealizować te plan?

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy