Rajd Terenowy Seniora w Parku Popowickim

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Za nami już kolejna edycja Rajdu Terenowego Seniora. Wydarzenie to każdego roku odbywa się w innym miejscu, dzięki czemu uczestnicy oprócz tego, że aktywnie spędzają czas na świeżym powietrzu to także odkrywają nowe miejsca na mapie Wrocławia. Tym razem metą rajdu stał się Park Popowicki.

Rajd Terenowy na Dzień Seniora, tak on się wtedy nazywał, odbył się po raz pierwszy w 2012 roku i od tej pory trwa. To jest przede wszystkim dla takich ludzi, którzy już nie mogą za dużo chodzić po górach, bo nie mają tyle siły – mówi Ewa Rapacz, Wrocławskie Centrum Seniora.

Rajd składa się z czterech tras, więc każdy mógł wybrać coś dla siebie.

Trasa piesza jest taka bardzo wolna, spokojna i nie trwa dłużej niż godzinę wolnym krokiem. Są dwie trasy rowerowe. Teraz to się rozrosło, bo mamy taką drugą grupę rekreacyjno-sportową przy Wrocławskim Centrum Seniora. Ta grupa zawsze przyjeżdża rowerami z Sępolna. Jeszcze mamy takiego rowerzystę, który już od kilku lat przyjeżdża do nas z Gaju. Nordic walking był zawsze, ale teraz już mamy fachową siłę, czyli pana Adama, który prowadzi swoją grupę – mówi Ewa Rapacz.

W tym roku ruszyliśmy z pętli tramwajowej na Sępolnie. Obrałam taką trasę, żeby była bezpieczna dla seniorów. Nie chcieliśmy jechać przez miasto, bo jest duży ruch, mimo tego że są ścieżki rowerowe i nasza trasa była cały czas nad Odrą, jechaliśmy wałami – mówi Danuta Popkiewicz, liderka grupy rekreacyjno-sportowej, Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

Pojechałem na Sępolno i z stamtąd przyjechaliśmy tutaj rowerami, wzdłuż wałów. Także bardzo przyjemna przejażdżka. Po raz pierwszy biorę udział w takim wydarzeniu – mówi Janusz, uczestnik Rajdu Terenowego Seniora.

Usłyszałam o tym rajdzie od trenera, z którym chodzę na kijki, który przyprowadził tutaj naszą ekipę. Mówił właśnie, że będą trasy piesza, rowerowa i kijkowa. Trenuję nordic walking bardzo długo, w różnych zespołach. Myślę, że to już jest w granicach 15 lat – mówi Ewa Szpila, uczestniczka Rajdu Terenowego Seniora.

Co ciekawe po przybyciu na metę impreza się nie kończy. W ramach wydarzenia dla uczestników co roku organizowane są również różnego rodzaju gry i zabawy – takie jak rzut beretem, gra w rzutki, strzelanie z proc, a nawet gra w taradajkę.

Dla mnie to jest dziecięca zabawa, bo jako dzieci bawiliśmy się w ten sposób, naśladując zawody żużlowe. Mieliśmy swoją ligę, zbudowane na trawniku mini boisko oraz tor żużlowy i tam bawiliśmy się. Taradajka – tak się to nazywa. W każdym razie atrakcji jest co niemiara – mówi Adam Orzechowski, prowadzący konkurencję sportową Taradajka.

Rajd Terenowy Seniora cieszy się dużym zainteresowaniem, więc za rok odbędzie się kolejna edycja.

Nie wiem jeszcze, w którym parku. Może na Krzykach lub nad Widawą. Mamy jeszcze rok . Także zobaczymy wiosną, co tam się urodzi – mówi Ewa Rapacz, Wrocławskie Centrum Seniora.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy