Rekrutacja na AWF Wrocław. Fizjoterapia znów najpopularniejsza

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Akademia Wychowania Fizycznego to nie tylko kierunki prowadzone wokół sportu, ale także terapia zajęciowa i kosmetologia. Co roku na uczelni pojawiają się nowości. 1 czerwca ruszyła rekrutacja.

– Każdy, kto chce złożyć aplikację na naszą uczelnię, może założyć konto w systemie IRK, a następnie, wypełniając, wszystkie dane może ubiegać się o jedno z naszych miejsc. Na studiach stacjonarnych, niestacjonarnych, po polsku i po angielsku – mówi dr Agnieszka Pisula-Lewandowska, prorektor ds. studenckich i sportu akademickiego AWF Wrocław.

Od kilku lat to fizjoterapia cieszy się największym powodzeniem. W poprzednich latach średnio 6 kandydatów ubiegało się o jedno miejsce. Ale są tacy, którym się udało.

Jest to słoneczna akademia, świetna lokalizacja, sam Wrocław piękny i kierunek – fizjoterapia pomaga ludziom i nam samym. Pierwszy rok był trudny – anatomia straszna, ale jak się już to przejdzie, to polecam. Dyplom obroniony na 5, także idę świętować z moimi najbliższymi. Każdemu tego życzę – dodaje Dagmara Dubel, absolwentka fizjoterapii AWF-u Wrocław.

– Staramy się dostosowywać te kierunki i zajęcia do potrzeb studentów i okoliczności. Fizjoterapia oczywiście jest popularna, bo społeczeństwo się starzeje, ale także kosmetologia w tym pomaga poprzez zabiegi anti ageing lub sport, który w dobrej ilości pomaga zachować zdrowie. Do tego nowe kierunki – kinezjologia i terapia zajęciowa drugi stopień – dodaje dr Agnieszka Pisula-Lewandowska, prorektor ds. studenckich i sportu akademickiego AWF Wrocław.

Coraz większą popularność zdobywa także terapia zajęciowa. Od tego roku będzie możliwość także studiowania terapii zajęciowej na drugim stopniu.

– Każdy, kto lubi pracę z człowiekiem, taki bezpośredni kontakt – zapraszamy do nas. Po rozmowach ze studentami z licencjatu doszliśmy do wniosku, że warto zadbać o drugi stopień. On jest także otwarty dla studentów spoza terapii zajęciowej – na przykład po pedagogice i psychologii – dodaje dr Agnieszka Pisula-Lewandowska, prorektor ds. studenckich i sportu akademickiego AWF Wrocław. 

A jaki powinien być przyszły student wrocławskiego AWF-u?

– Przede wszystkim osoba, która lubi pracę z drugim człowiekiem – zarówno z tym zdrowym i pięknym, jak i tym, który potrzebuje naszego wsparcia. Z dziećmi i najstarszymi. To osoby sprawne fizycznie, elastyczne  i otwarte – takie osoby na pewno się tu odnajdą – podsumowuje dr Agnieszka Pisula-Lewandowska, prorektor ds. studenckich i sportu akademickiego AWF Wrocław. 

Zobacz również

W polskim społeczeństwie nadal dość mocno żyje tradycja „zastaw się, a postaw się”. Szczególnie po rodzinnych imprezach lub świętach, jedzenia na stole jest po prostu za dużo. Aby ograniczyć marnowanie żywności i nauczyć dzielenia się tym co mamy, we Wrocławiu i innych miastach Polski powstają tak zwane lodówki społeczne.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy