Remembrance and Future Forum w CHZ

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Czy w powojennej historii Wrocławia możemy znaleźć inspiracje do rozwiązywania współczesnych problemów? Takie i inne tematy będą poruszane na tegorocznej edycji Remembrance and Future Forum. Wydarzenie odbędzie się od 29 do 31 lipca w Centrum Historii Zajezdnia.

Remembrance and Future Forum to jest spotkanie, w trakcie którego dyskutujemy z intelektualistami, liderami opinii przede wszystkim o temacie „Od nowa”. To jest taki temat, który nawiązuje do tuż powojennej historii Wrocławia, kiedy ci, którzy tutaj przyjechali musieli jakby od nowa odbudowywać swoje życie i w ogóle odbudowywać to miasto, a także do innych momentów. Takich jak na przykład powódź czy epidemia ospy. W tym będziemy szukać inspiracji do tego „Od nowa dzisiaj” – opowiada Marek Mutor, dyrektor Centrum Historii Zajezdnia.

Remembrance and Future Forum to międzynarodowy projekt, w którym biorą udział historycy i politolodzy z różnych części świata. 

Odwiedzi nas między innymi prof. Jie-Hyun-Lim z Seulu, który w swoich badaniach zajmuje się globalizacją pamięci, ale też zastanawiał się kiedyś czy doświadczenie pojednania polsko-niemieckiego, tak mocno związane z Wrocławiem, da się przenieść do relacji koreańsko-japońskich. To jest bardzo ciekawa praca pana profesora z Seulu, który będzie naszym gościem i będzie o tym opowiadał. Będziemy mieli jeszcze wielu gości z Polski i z zagranicy – dodaje Marek Mutor.

W tym roku odbędzie się już druga edycja tego wydarzenia. Pierwsza ze względu na pandemię odbyła się online, ale tegoroczna choć w kameralnym gronie, odbędzie się na żywo.

Chcemy, żeby Zajezdnia była miejscem debat także o takim międzynarodowym wymiarze i myślę, że historia Wrocławia jest takim super tematem, do tego, żeby od tego wychodzić także do współczesnych problemów – zaznacza Marek Mutor, dyrektor Centrum Historii Zajezdnia.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale ze względu na pandemię liczba uczestników jest ograniczona i obowiązują zapisy. Szczegóły można znaleźć na stronie Centrum Historii Zajezdnia.

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy