Remembrance and Future Forum w CHZ

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Czy w powojennej historii Wrocławia możemy znaleźć inspiracje do rozwiązywania współczesnych problemów? Takie i inne tematy będą poruszane na tegorocznej edycji Remembrance and Future Forum. Wydarzenie odbędzie się od 29 do 31 lipca w Centrum Historii Zajezdnia.

Remembrance and Future Forum to jest spotkanie, w trakcie którego dyskutujemy z intelektualistami, liderami opinii przede wszystkim o temacie „Od nowa”. To jest taki temat, który nawiązuje do tuż powojennej historii Wrocławia, kiedy ci, którzy tutaj przyjechali musieli jakby od nowa odbudowywać swoje życie i w ogóle odbudowywać to miasto, a także do innych momentów. Takich jak na przykład powódź czy epidemia ospy. W tym będziemy szukać inspiracji do tego „Od nowa dzisiaj” – opowiada Marek Mutor, dyrektor Centrum Historii Zajezdnia.

Remembrance and Future Forum to międzynarodowy projekt, w którym biorą udział historycy i politolodzy z różnych części świata. 

Odwiedzi nas między innymi prof. Jie-Hyun-Lim z Seulu, który w swoich badaniach zajmuje się globalizacją pamięci, ale też zastanawiał się kiedyś czy doświadczenie pojednania polsko-niemieckiego, tak mocno związane z Wrocławiem, da się przenieść do relacji koreańsko-japońskich. To jest bardzo ciekawa praca pana profesora z Seulu, który będzie naszym gościem i będzie o tym opowiadał. Będziemy mieli jeszcze wielu gości z Polski i z zagranicy – dodaje Marek Mutor.

W tym roku odbędzie się już druga edycja tego wydarzenia. Pierwsza ze względu na pandemię odbyła się online, ale tegoroczna choć w kameralnym gronie, odbędzie się na żywo.

Chcemy, żeby Zajezdnia była miejscem debat także o takim międzynarodowym wymiarze i myślę, że historia Wrocławia jest takim super tematem, do tego, żeby od tego wychodzić także do współczesnych problemów – zaznacza Marek Mutor, dyrektor Centrum Historii Zajezdnia.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale ze względu na pandemię liczba uczestników jest ograniczona i obowiązują zapisy. Szczegóły można znaleźć na stronie Centrum Historii Zajezdnia.

Zobacz również

We Wrocławiu już po raz czwarty została zorganizowana konferencja Management 360, która jest skierowana do managerów, ale też do wszystkich osób, które są zainteresowane zarządzaniem. Do udziału w tegorocznej edycji zostało zaproszonych ponad 20 prelegentów, którzy rozmawiają z uczestnikami między innymi na temat tego, jak współpracować z klientami, jak przeprowadzać trudne rozmowy oraz na temat młodego pokolenia w pracy. Konferencja rozpoczęła się 20 września i potrwa do 22 września.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy