Remonty w Jeleniej Górze. Jak przebiegają prace?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Nowe miejsce dla harcerzy, termomodernizacja Młodzieżowego Domu Kultury i przebudowa budynku pod żłobek to obecnie jedne z najważniejszych inwestycji w Jeleniej Górze. Sprawdziliśmy, jak przebiegają prace dotyczące każdej z nich.

– W tym roku we wrześniu miał ruszyć ten żłobek. Niestety z różnych przyczyn nie ruszył, ale nie zostawiliśmy tych rodziców samych z problemem. Wiele mam zwracało się do mnie z pytaniem, co ona ma zrobić, skoro już powinna wrócić do pracy, było obiecane miejsce żłobkowe. Zapewniliśmy je wszystkim, a nawet więcej, bo ponad 60 osób zgłosiło się z prośbą o to, żeby dziecko było przyjęte do żłobka. My zapewniliśmy około stu miejsc żłobkowych dla wszystkich chętnych w Jeleniej Górze – tłumaczy Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

– Na budowie dzieje się wiele rzeczy na każdym froncie, zarówno w budynku głównym, jak i na zagospodarowaniu terenu. Staramy się wykorzystać jak najwięcej sprzyjającej jeszcze aury. Zatem zaczynając od zagospodarowania terenu, mamy wykonane prace jeśli chodzi o podbudowę dróg pożarowych i wewnętrznych. Wykonanych jest większość prac jeśli chodzi o plac zabaw i makroniwelację terenu i jego oczyszczanie. Jak widać, prace postępują również na odcinku kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Zgodnie z planem, żłobek będzie gotowy do połowy sierpnia 2023 roku – opowiada Paweł Rokicki, generalny wykonawca przebudowy żłobka. 

– Remont harcówki to taka fajna rzecz, gdzie znalazła się jedna z firm mających tu swoją siedzibę, swój oddział w Jeleniej Górze. Fundacja Leroy Merlin, widząc, że z budżetu obywatelskiego zabrakło nam pieniędzy na wyremontowanie tego obiektu, zgłosiła się i kwotą 400 tysięcy złotych dołożyli się do tego remontu, tak że spokojnie możemy go zakończyć. Tu jest przede wszystkim elewacja, wymiana okien, termomodernizacja, remont fundamentów – wylicza Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

Remont Młodzieżowego Domu Kultury jest współfinansowany ze środków unijnych. Cała inwestycja to koszt około 8 milionów złotych. Obiekt ma być gotowy do czerwca przyszłego roku.

– Jest to zespół budynków Miejskiego Domu Kultury, mamy tutaj również salę gimnastyczną, zajmujemy się termomodernizacją obiektu. Staramy się przyspieszyć harmonogram, prace idą co najmniej zgodnie z planem, więc jesteśmy dobrej myśli. Na pewno skończymy w terminie – obiecuje Piotr Ulek, kierownik budowy.

– Z jednej strony było to moje wyzwanie z kampanii wyborczej, podczas której obiecałem rodzicom, dzieciom przede wszystkim i pracownikom MDK, że ten obiekt zostanie wyremontowany, że dzieci będą mogły tam dalej uczestniczyć w różnego rodzaju zajęciach pozaszkolnych, ale z drugiej strony jest to też obiekt zabytkowy. Wiele takich obiektów, które zostały sprzedane w Jeleniej Górze, niestety nie zawsze znalazło takiego nabywcę, który by odpowiednio o nie zadbał. Dlatego też zależało mi na tym, żebyśmy my jako miasto nie oddawali tego obiektu, wyremontowali go. To będzie jedno z ciekawszych miejsc, w którym młodzi jeleniogórzanie będą uczyli się podczas różnego rodzaju zajęć pozaszkolnychJerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

Zobacz również

Już po raz 30. w Złotoryi odbyły się międzynarodowe otwarte mistrzostwa Polski w płukaniu złota. Zawody, które odbywają się zawsze w ostatnie weekendy maja przyciągają nie tylko płukaczy z całej europy, ale również turystów. 

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy