Świat oczami dzieci. Nie pozwólmy im dorosnąć!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzony jest w Polsce co roku 1 czerwca, a został ustanowiony w 1954 r. przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jeśli z okazji Dnia Dziecka zastanawiacie się państwo co dzieciom podarować to radziłabym jedno - przede wszystkim dzieci posłuchać, bo świat widziany oczami dzieci jest zupełnie inny.

Czy ty się cieszysz tym, że jesteś dzieckiem? Bardzo, bo wtedy świat jest taki kolorowy. Oczywiście świat dorosłych też jest kolorowy, ale wtedy nie trzeba płacić rachunków, jest wszystko prostsze, można się cieszyć zabawami, marzeniami i to jest takie magiczne, przyjemne takie – mówi Pola, Szkoła Podstawowa Parnas.

Dla nas dzieci święto bardzo ważne, wtedy rodzice skupiają się na dzieciach i mogą z nimi spędzić więcej czasu, mogą z nimi się pobawić – mówi Zosia, Szkoła Podstawowa Parnas.

Jakbyś ten Dzień Dziecka chciał spędzić to jakby on wyglądał? Długo bym spał i większość czasu spędził z rodzicami – mówi Szymon, Szkoła Podstawowa Parnas.

Jakie cechy charakteru u dorosłych najbardziej cię denerwują? Najbardziej mnie denerwuje, że zawsze się martwią trochę za bardzo – mówi Gustaw, Szkoła Podstawowa Parnas. 

Jak jest jakiś problem to go nie słuchają i go olewają – mówi Olivier, Szkoła Podstawowa Parnas.

Dzieci mają coś do powiedzenia na przykład, dzieci mogą coś wiedzieć na ten temat, bo np. oglądali telewizję, np. Echo24. I jak oglądają to wiedzą co się dzieje na świecie i mają coś do powiedzenia – mówi Ignacy, Szkoła Podstawowa Parnas.  

Mnie denerwuje, że jak jakieś dziecko chce coś powiedzieć, a dorosły nie chce słuchać bo mówi, że wie lepiej, a czasem jest trochę inaczej – mówi Pola, Szkoła Podstawowa Parnas. 

Co chcielibyście zmienić na świecie jak będziecie dorośli? Nie chciałabym, żeby był taki smog, żeby było czysto, czyste powietrze, nie było tyle śmieci w oceanach i żeby rafa koralowa przeżyła – mówi Ewa, Szkoła Podstawowa Parnas. 

Jak ja będę dorosły to chciałbym, żeby w przyszłości nie było wojen, takich jak teraz jest, teraz jest wojna w Ukrainie i żeby był ładny świat i nie śmiecili – mówi Wiktor, Szkoła Podstawowa Parnas. 

Lepiej być dzieckiem czy dorosłym? Jednak lepiej być dzieckiem, bo można się bawić, ten świat jest taki przestronny, nie masz tyle obowiązków na głowie, i jeszcze męża, który jest leniwy – mówi Zuzanna, Szkoła Podstawowa Parnas.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy