- To jest cały cykl wydarzeń kulturalnych w całym mieście. To z jednej strony na przykład „Zdolny Wrocław”, czyli przegląd wrocławskiej piosenki, który już po raz 10. odbędzie się na Wielkiej Wyspie. To także szczególnie znane mieszkańcom Psiego Pola – „Cyrkopolis” oraz cała masa kulturalnych wydarzeń w różnych instytucjach na przykład w Capitolu – mówi Tomasz Myszko-Wolski, biuro prasowe UM Wrocławia.
Zawsze obchodom święta Wrocławia towarzyszy uroczysta sesja Rady Miejskiej. Wtedy wręczany jest tytuł Honorowego Obywatela Miasta. W tym roku ten tytuł odbierze prof. Alicja Chybicka.
- Święto Wrocławia to tak naprawdę 24 czerwca. Jest to związane ze świętem Jana Chrzciciela, którego Wrocław ma w herbie. Ten moment kulminacyjny zaczyna się uroczystą sesją Rady Miejskiej potrwa od 24 do 26 czerwca – cały weekend. Zapraszamy wszystkich do rynku, będzie to weekend w rytmie miasta. W piątek będziemy obchodzić 40-lecie zespołu Lady Pank – mówi Tomasz Myszko-Wolski, biuro prasowe UM Wrocławia.
W tym roku cześć wydarzeń będzie także dedykowana społeczności ukraińskiej.
- Wracamy do tego czasu, który wciąż trwa, ale do którego Wrocław już zdołał się przyzwyczaić – doświadczenie wojny w Ukrainie. To bardzo zmieniło Wrocław, teraz mówi się, że co czwarty mieszkaniec Wrocławia pochodzi z Ukrainy. Mówimy do wszystkich mieszkańców Wrocławia, tych którzy pojawili się dawno i dopiero co, że silni jesteśmy razem. Odbędzie się koncert zespołu Kozak System, który specjalnie na to wydarzenie dostanie przepustkę, bo panowie na co dzień walczą na froncie. W niedzielę upamiętnimy legendarnego twórcę studia 202 Andrzeja Waligórskiego – tutaj specjalny koncert wspominkowy. Wiele innych wydarzeń – szczegóły na wroclaw.pl – podsumowuje Tomasz Myszko-Wolski, biuro prasowe UM Wrocławia.
Wszystkie wydarzenia w ramach święta Wrocławia są za darmo.