Wiadomości Wrocław | Wydarzenia z ostatniej chwili - echo24.tv

Zamknij
14:21, 18.06.2026
Gośćmi programu ECHO DOLNEGO ŚLĄSKA byli radni Sejmiku Województwa Dolnośląskiego: MAŁGORZATA CALIŃSKA-MAYER Z PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI I MONIKA WŁODARCZYK Z KOALICJI OBYWATELSKIEJ.
14:25, 11.06.2026
O kulisach rozmów koalicyjnych w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego i czy polityk Lewicy ma szansę na miejsce w zarządzie województwa, a także jak na Dolnym Śląsku odbierany jest polsko-ukraiński spór o historię. W "Sejmiku na ostro" z Katarzyną Lubiniecką-Różyło rozmawiał Marcin Torz.
17:09, 27.05.2026
Gośćmi programu ECHO DOLNEGO ŚLĄSKA byli radni Sejmiku Województwa Dolnośląskiego: MAŁGORZATA CALIŃSKA-MAYER Z PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI I MAREK ŁAPIŃSKI Z KOALICJI OBYWATELSKIEJ.
14:42, 22.05.2026
Rozmowa z Moniką Włodarczyk, przewodniczącą klubu Koalicji Obywatelskiej w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Po 22 dniach udało się zakończyć XXVII sesję Sejmiku, podczas której debatowano o votum zaufania i absolutorium dla Zarządu Województwa. Dlaczego to trwało to tak długo? - Tego czasu nie przespaliśmy. Dzisiaj mamy sytuację taką, że jesteśmy w koalicji, mamy utrwalone i przedyskutowane tematy, które budują stabilność polityczną i w takiej kondycji jedziemy dalej - twierdzi Monika Włodarczyk. Czy nie można było tego wszystkiego ustalić przed 29 kwietnia?
17:01, 14.05.2026
Rozmowa z Marcinem Krzyżanowskmi, radnym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, który wybrany został z list Prawa i Sprawiedliwości, ale obecnie jest niezrzeszony. Radny ocenia obecną sytuację w Sejmiku oraz deklaruje jakie zajmie stanowisko, gdy wreszcie dojdzie do głosowania w sprawie absolutorium marszałka. Marcin Krzyżanowski wyjaśnia jak wygląda sytuacja pozostałych samorządowców, którzy zostali wyrzuceni z klubu PiS i nie chcą do niego wracać. Czy to oznacza związanie się ze stowarzyszeniem Mateusza Morawieckiego, a w konsekwencji z wystąpieniem z partii Jarosława Kaczyńskiego?
14:03, 08.05.2026
Rozmowa z Cezarym Przybylskim, wiceprzewodniczącym Sejmiku o przełożonym głosowaniu nad absolutorium dla marszałka i zarządu województwa. A wszystko to z inicjatywy Koalicji Obywatelskiej, która współtworzy zarząd. Powód? Działacze z KO chcą zmian w składzie władz wojewódzkich, ponieważ są największym klubem, a tego nie widać gdy spojrzy się na personalia. Poza tym, jest to też element walk frakcyjnych w samym ugrupowaniu. Jak to się skończy, przekonamy się najwcześniej 20 maja.