Tak wygląda najwyższy biurowiec we Wrocławiu. Wiemy, kiedy będzie gotowy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Taki widok z piętnastego piętra można podziwiać z najwyższego, zaraz po Sky Towerze, biurowca we Wrocławiu. Nowoczesny budynek na skrzyżowaniu ulic Wielkiej i Powstańców Śląskich, pod adresem Wielka 27, ma być gotowy już w drugiej połowie tego roku. To kolejny projekt w okolicy słynnego Sky Towera, który wpisuje się w coraz bardziej biznesowy charakter tej części miasta.

Trochę to trwało, ale się udało. Budowa ponad 60-metrowego biurowca w miejscu stojącego tu przez lata urzędu pracy, pod adresem Wielka 27, jest na finiszu. Powierzchnia najmu w budynku przekroczy 10 tys. m.kw. Każdą kondygnację biurowca będzie mogło zająć od jednego do czterech najemców, w związku z czym mogą liczyć na przestrzenie liczące od 100 do 700 mkw. Co istotne, część biur będzie miała wyjście na taras. Inwestor zaplanował również wysoki na dwie kondygnacje hol z całodobową recepcją, który ma pełnić funkcję nie tylko wizytówki budynku i strefy wejścia, ale także przestrzeni dla najemców pod pracę własną lub spotkania z klientami. Będzie on połączony bezpośrednio z kawiarnią serwującą śniadania i lunche.

Budowa rozpoczęła się około trzech lat temu, mieliśmy na początku problemy z podziemiem budynku, które musiało zostać zmienione. Budowa zostanie zakończona jeszcze w tym roku, obecnie trwa realizacja elewacji, sieci wewnątrz, mamy częściowo budynek już skomercjalizowany. Spodziewamy się, że komercjalizacja zakończy się również w tym roku. Od 10 lat aktywnie uczestniczmy w rynku nieruchomości we Wrocławiu, stale nabywamy różne nieruchomości. Tutaj po prostu nieruchomość pokazała się do sprzedaży, kupiliśmy ją i realizujemy inwestycje – mówi Marcin Misztal, prezes zarządu I2 Development S.A.

Architektka i specjalistka w temacie zrównoważonego rozwoju w architekturze, prof. Anna Bać w kwestii powstających w mieście nowych biurowców oraz drapaczy chmur, zwraca uwagę na to, jak ważne jest, aby tego typu budynki spełniały odpowiednie warunki w trzech aspektach: ekologicznym, ekonomicznym i społecznym.

Jeżeli te nowo powstające obiekty biurowe w tym pasie przy Powstańców Śląskich mają certyfikat, który świadczy o pewnej zieloności budynku, to uważam, że jakiś krok do przodu następuje. Nie zatrzymamy rozwoju, ważne jest tylko jak ten rozwój będzie wyglądał, żeby był jak najbardziej przyjazny dla ludzi, środowiska i dobry ekonomicznie w całym cyklu życia – mówi Anna Bać, architektka profesorka PWR.

Obecnie istnieje wiele różnych certyfikatów, te budynki są certyfikowane przez wiele firm, z pewnością w budynku pojawi się certyfikacja „Well”, która odpowiada wymogom ekologii, dobrego samopoczucia w budynku i jest obecnie promowana również w innych budynkach we Wrocławiu i w Polsce – dodaje Marcin Misztal.

Deweloper chce iść z duchem czasów, dlatego w planach jest stworzenie takich wnętrz biurowych, w których pracownicy będą czuli się przytulnie, czyli jak w domu. Wszystko wskazuje więc na to, że na naszych powstaje kolejny ważny punkt na mapie Wrocławia.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy