TAT na Nowy Dwór: pierwsi pasażerowie pojadą w wakacje 2023

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Budowa trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór idzie pełną parą. Aktualnie została podpisana umowa na budowę 3 etapu tej inwestycji. To już będzie właściwie ostatni etap w ramach budowy tej trasy. Planowo zakończenie tej inwestycji jest przewidziane na 2023 rok, to właśnie wtedy pierwsi pasażerowie będą mogli skorzystać z tego połączenia, jadąc z centrum w kierunku Nowego Dworu albo z Nowego Dworu w kierunku centrum.

Pierwszy etap od pl. Orląt Lwowskich do pętli przy ul. Śrubowej został oddany. Drugi jest w realizacji, czyli ten od Parku Biznesowego do ul. Strzegomskiej i ul. Rogowskiej. Dzisiaj znajdujemy się na trzecim etapie, który zakontraktowaliśmy po przeprowadzeniu postępowania, udzielenia zamówienia publicznego, po zrobieniu kontroli uprzedniej. Dzisiaj podpisaliśmy z firmą Skanska, która wygrała ten kontrakt, umowę na ponad 70 mln zł – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

W ramach 3 etapu powstaną 2 km nowego torowiska, zostanie przebudowana jezdnia, pojawią się nowe ścieżki rowerowe, chodniki oraz między innymi zostanie wybudowana nowa pętla autobusowo-tramwajowa, która będzie zlokalizowana przy ul. Rogowskiej.

Powstanie pętla autobusowo-tramwajowa z Park & Ride na 70 samochodów. Co ważne, z tego miejsca na pl. Orląt Lwowskich, będziemy mogli się dostać w 20 min. Znajdujemy się na osiedlu Nowy Dwór, tutaj za miedzą Kuźniki, tuż obok Żerniki, ale po drodze przecież Muchobór Mały, ale również mieszkańcy, którzy przyjeżdżają z Muchoboru Wielkiego także będą mieli możliwość skorzystania z tego Park & Ride i będą mogli przesiąść się na tramwaj lub autobus – dodaje Jacek Sutryk.

Oczywiście mieszkańcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami, które pojawią się za chwilę w ul. Rogowskiej. Ponieważ już 5 lutego w tym miejscu rozpoczynamy te prace. Dlatego też wyprodukowaliśmy wraz z wykonawcą mapki i objazdy, zmiany komunikacji zbiorowej. Pamiętajmy też o tym, że to co tutaj widzimy jest asfalt, chodniki i ścieżki rowerowe, ale pod ziemią jest najnowsza technologia budowlana, która sprawi, ze przez kolejne dziesiątki lat wrocławianie będą mogli korzystać z dobrej infrastruktury – mówi Bartosz Nowak, Wrocławskie Inwestycje.

Planowo prace w ramach 3 etapu mają potrwać 15 miesięcy. Po zakończeniu budowy Trasy Autobusowo-Tramwajowej na Nowy Dwór łącznie powstanie 7 km nowego torowiska. Koszt tej inwestycji to prawie 400 mln zł.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy