Ukraina: powiat wrocławski organizuje wsparcie dla przybywających Ukraińców

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Sytuacja związana z wojną na Ukrainie jest bardzo dynamiczna i co chwilę się zmienia. Jak wiemy, Polska - w tym Wrocław - zadeklarowali chęć wsparcia i pomocy obywatelom Ukrainy. Powiat wrocławski aktualnie też przygotowuje się do przyjęcia uchodźców z Ukrainy.

Jesteśmy poinformowani i też zdajemy sobie sprawę z tego, że za chwilę na terenie województwa dolnośląskiego, Wrocławia i powiatu wrocławskiego pojawią się uchodźcy z Ukrainy. Z tego, co też wiemy, bo te informacje już posiadamy, będą to osoby starsze, będą to w większości kobiety z małymi dziećmi. W związku z tym pomoc, którą przygotowujemy, przygotowujemy pod tym kątem – mówi Roman Potocki, starosta powiatu wrocławskiego.

Starosta powiatu wrocławskiego na bieżąco prowadzi spotkania z przedstawicielami poszczególnych gmin w sprawie działań pomocowych i możliwości przyjęcia obywateli Ukrainy, którzy będą chcieli znaleźć schronienie na terenie naszego powiatu.

Wiemy, że dzisiaj województwo dolnośląskie jest jednym z województw, w którym pracuje bardzo dużo Ukraińców. W związku z tym, spodziewamy się, że tutaj do województwa dolnośląskiego gro tych uchodźców przyjedzie. O ile jesteśmy w stanie uruchomić świetlice, bazę lokalową, to w tym momencie będzie brakowało nam takich rzeczy jak łóżek, koców, pościeli. Wobec tego, za chwilę mam wideo konferencję z wojewodą i będziemy też o tym rozmawiać – mówi Roman Potocki.

Starostwo Powiatowe we Wrocławiu prowadzi również rozmowy z Ambasadą Ukrainy we Wrocławiu na temat oczekiwanej pomocy ze strony samorządów Polski, jak również z wrocławską Caritas, między innymi na temat przewiezienia darów na Ukrainę.

W momencie, kiedy dostaniemy sygnał od wojewody, czy bezpośrednio ktoś do nas tutaj się zgłosi do Starostwa Powiatowego we Wrocławiu, my poprzez naszych koordynatorów, których mamy w Powiatowym Centrum Pomocy oraz Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu, będziemy tych repatriantów kierować do naszych miejsc noclegowych. Po dzisiejszym spotkaniu z wójtami i burmistrzami jestem trochę uspokojony, bo patrząc na ich deklaracje to myślę, że parę tysięcy uchodźców na terenie powiatu wrocławskiego w gminach będziemy mogli umieścić – zaznacza Roman Potocki, starosta powiatu wrocławskiego.

Na stronie powiatwroclawski.pl znajduje się numer telefonu do Powiatowego Centrum Pomocy, na który mogą dzwonić wszystkie osoby, które w jakiś sposób chciałyby włączyć się w pomaganie.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu: tel. (71) 72 21 860

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy