W Brzegu otwarto Lokalne Centrum Biznesu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W Brzegu, na terenie województwa opolskiego, przy ulicy Małujowickiej 41 zostało otwarte Lokalne Centrum Biznesu, które zostało wybudowane przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną „Invest-Park”. Jest to już szósta z siedmiu tego typu hal, które powstały w ostatnim czasie na terenach WSSE „Invest-Park”.

Szósta lokalizacja, druga jeżeli chodzi o województwo opolskie. Trzy lokalizacje na Dolnym Śląsku, dwie hale w Wałbrzychu. Jedną otworzyliśmy już ponad dwa lata temu, a drugą bliźniaczą halę w Wałbrzychu będziemy otwierali w przyszłym tygodniu. Oprócz Wałbrzycha, Ząbkowice Śląskie i Jaworzyna Śląska, na Wielkopolsce hala w Chociczy, a jeżeli mówimy o Opolszczyźnie, to hala w Nysie oraz właśnie dzisiaj otwarta, świeżo upieczona hala w Brzegu – mówi Piotr Wojtyczka, prezes zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”.

Nowo powstała hala w Brzegu, podobnie jak pozostałe, została wybudowana w formule modułowej z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach. Ma ponad 5 tys. metrów kwadratowych przestrzeni magazynowej i około 1 tys. metrów kwadratowych przestrzeni biurowej.

Rozmawiamy z kilkoma najemcami, natomiast dzisiaj dzięki temu, że hucznie i wspólnie otworzyliśmy te przestrzeń biznesu, jestem przekonany, że zainteresowanie przede wszystkim lokalnego biznesu będzie dużo większe – mówi Piotr Wojtyczka, prezes zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”.

Jest to w zasadzie jedyny tej wielkości teren w granicach administracyjnych Brzegu, który możemy w całości przeznaczyć na średnie i małe przedsiębiorstwa, ale mamy też nadzieję na oddziały dużych przedsiębiorstw. To jest baza, to jest przestrzeń i to jest współpraca z doświadczonym partnerem, jakim jest Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna, która nie tylko udostępniając przestrzenie i kubaturę, ale też swoje know-how będzie w stanie efektywnie wesprzeć ten biznes i zachęcić nowych inwestorów, których bardzo potrzebujemy do osiedlenia się, do zapuszczenia korzeni tutaj w Brzegu – mówi Witold Kustra, z-ca burmistrza Brzegu.

Idea stworzenia tego typu hal jest odpowiedzią na zapotrzebowanie zrównoważonego rozwoju biznesu w południowo-zachodniej części Polski.

Dbamy o to, aby ten biznes nie koncentrował się i nie rozwijał tylko we Wrocławiu czy w Opolu, czy w większych miejscowościach, ale właśnie w takich miastach, w takich miejscowościach jak chociażby Brzeg. Dumny jestem, szczęśliwy, że dobiegamy do szczęśliwego końca z Lokalnymi Centrami Biznesu i na pewno będziemy myśleli o kolejnych lokalizacjach – mówi Piotr Wojtyczka, prezes zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”.

Warto też wspomnieć o tym, że WSSE „Invest-Park” przyciąga również dużych zagranicznych inwestorów. 

Niespełna dwa tygodnie temu za drogą dosłownie, symbolicznie wbiliśmy łopatę pod budowę fabryki POSCO, jednej z największych firm, jeżeli chodzi o produkcję stali. Koreański inwestor, którego Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna przyciągnęła najpierw do naszego kraju, do Polski, a w drugim kroku właśnie na tereny WSSE. Brzeg dobrze obrazuje z jakim rozmachem Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „Invest-Park” działa. Z jednej strony mikro, mały i średni biznes, z drugiej strony globalne brandy – mówi Piotr Wojtyczka, prezes zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy