Wniosek o paszport można złożyć w COM Urzędu Miejskiego Wrocławia Magnolia Park

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Od 11 września w Centrum Obsługi Mieszkańca Urzędu Miejskiego Wrocławia Magnolia Park działa już terenowy punkt paszportowy. Powstał on przy współpracy z Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim we Wrocławiu i teraz można już tutaj złożyć wniosek o paszport.


Ja uważam, że to jest naprawdę doskonały pomysł, bo ja mam tutaj blisko, tylko 10 minut z Kozanowa tramwajem. Tydzień temu złożyłam sobie po prostu rezerwację i teraz nie denerwuję się, że muszę gdzieś tam iść, że nie wiem, ile będę czekała, stała w kolejkach. Miesiąc, czy dwa miesiące temu odbierałam też tutaj dowód i bardzo mi się ten punkt podoba. 

-Ja się zarejestrowałam w sobotę i dzisiaj już byłam złożyć dokumenty o paszport. – Czy to było trudne, żeby się zarejestrować, żeby zająć tę kolejkę? – Starszym osobom to sprawi trudność, bo to trzeba wejść na stronę, wybrać sobie termin, pokazują się takie odpowiednie ramki. Później tutaj dostaje się ten kod QR, który trzeba zeskanować. Więc myślę, że moja mama by sobie z tym nie dała rady. -Pani zdaniem to rozwiążę poniekąd problem tych kolejek? – Być może tak, ale tu jest za mało okienek. Są tylko dwa okienka. – Czyli przydałoby się więcej okienek? – Dokładnie, ale dobre i to, bo to, co się działo i dzieje się pod Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim, to jest masakra, naprawdę – mówią mieszkańcy.

-Te dwa stanowiska będą czynne od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9.00 do 18.00. Swoją wizytę należy umówić wcześniej, poprzez stronę bezkolejki.um.wroc.pl. Tak że sprawy paszportowe dołączają do kolejnego grona spraw, które można załatwić w tym punkcie. Bo przypomnę, że standardowo w tym miejscu można załatwić swoje sprawy, chociażby z wydawaniem dowodów osobistych, dowodów rejestracyjnych – mówi Mikołaj Czerwiński, Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Centrum obsługi mieszkańca Urzędu Miejskiego Wrocławia Magnolia Park zostało otwarte rok temu, w czerwcu. W tym czasie z jego usług skorzystało ponad 120 tysięcy osób. Nieraz COM Magnolia Park obsługiwało nawet 600 mieszkańców dziennie, ale niewątpliwie po otwarciu w tym miejscu Terenowego Centrum Paszportowego ta liczba się powiększy. 

To jest bardzo fajna lokalizacja w galerii. Zresztą jeśli chodzi o ten punkt, to korzystam z niego bardzo często. Tak że świetnie, że jest taka inicjatywa. Mam nadzieję, że to będzie działało. – A pani skorzystała już może też z takiej opcji, czy jednak udało się pani na przykład wcześniej wyrobić paszport? – Tak, ma paszport wcześniej wyrobiony. Bardzo dużo podróżuję po świecie, więc dbam o to, żeby on był aktualny przynajmniej pół roku. – Czy wcześniej to było jakoś bardziej utrudnione, na przykład musiała może pani długo stać w kolejce w urzędzie wojewódzkim? – Tak, odstałam. Każdy musiał odstać w swojej kolejce. Ale udało się, nie było tak źle. 

-Myślę, że zwiększenie ilości miejsc, gdzie można złożyć wniosek o paszport, jest na pewno dobrym rozwiązaniem dla mieszkańców. Ja akurat pracuje trzysta metrów stąd, więc dla mnie to jest idealne rozwiązanie. – Zamierza pan skorzystać? – Jeszcze mam dwa lata ważności paszportu, więc myślę, że rozważę taką opcję – mówią mieszkańcy.

Rzeczywiście zainteresowanie załatwianiem spraw właśnie w tym miejscu jest ogromne, dlatego cieszymy się, że teraz kolejna sprawa będzie możliwa do załatwienia w tym miejscu – mówi Mikołaj Czerwiński.

Wszystkie informacje dotyczące niezbędnych dokumentów oraz opłat za wyrobienie paszportu znajdują się na stronie Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego. 

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy