Wodniacy. Poznaj Wrocław od strony Odry

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wrocław jest miastem stu mostów i zwany jest także "Wenecją Północy". Podczas wakacji można spędzić czas w stolicy Dolnego Śląska na przykład pływając po Odrze, gdzie znajduje się około 60-kilometrów tras wodnych.

Wrocław jest jednym z nielicznych miast w Europie, gdzie z perspektywy Odry można zobaczyć najważniejsze miejsca turystyczne i zabytki.

Odra po wielkiej powodzi została oczyszczona, w dorzeczkach żyją raki, można znaleźć czaple siwe i bobry. Z Wrocławia można dopłynąć górą rzeki do Czech, a w dół do morza bałtyckiego.

Cel wodniaków, to promowanie kultury Odry. Wielu mieszkańców Dolnego Śląska obecnie decyduje się na zrobienie patentu sternika motorowodnego, który uprawnia do poruszania się jachtami bez ograniczeń.

Patent sternika motorowodnego nie jest komercyjny, a więc nie można na nim zarabiać, lecz można go zrobić online we Wrocławiu, warto poznać stolice Dolnego Śląska z perspektywy Odry.

Zobacz również

Od rozkładu jazdy 2023/2024 zmienia się schemat połączeń kolejowych na Dolnym Śląsku. Większość podróżnych będzie podróżować po liniach o tym samym numerze, jednak wprowadzone zmiany porządkują numerację linii w pociągach Kolei Dolnośląskich i Polregio.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy