Wrocław świętował Dzień Europy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
9 maja 1950 roku Robert Schuman podpisał deklarację, która stała się zalążkiem współczesnej Unii Europejskiej. We wrocławskim Parku Szczytnickim odbył się piknik z okazji Dnia Europy, podczas którego można było wziąć udział w konkursach z nagrodami oraz dowiedzieć się czym zajmują się unijne instytucje.

Główną atrakcją pikniku była gra terenowa zatytułowana  ,,LEVEL UP, EUROPE!”. W grze mogli wziąć udział zarówno dorośli jak i dzieci, a na trzy zwycięskie drużyny czekały atrakcyjne nagrody. Podczas Dnia Europy w Parku Szczytnickim odbywały się także warsztatach robotyki LEGO, a także konkursy wiedzy o Unii Europejskiej.

– Mamy tu aplikację na telefon. Zadania są multimedialne, są tutaj także animatorzy. Uczestnicy gry terenowej mają za zadanie chodzić po mieście i namierzać stacje, gdzie będą wykonywali różne zadania – mówił Jarosław Pobihon z Regionalnego Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej we Wrocławiu.

– Rozwiązują krzyżówki zarówno dzieci, jak i osoby starsze. Wszyscy świetnie się orientują, chociaż mamy dwa podchwytliwe hasła, jak np. Stary i piękny, czyli zabytek, to to hasło może sprawiało kłopot, ale inne hasła np. stolica Dolnego Śląska, rzeka, która łączy Dolny Śląsk i Saksonię, czyli Nysa, stolica Unii Europejskiej, imię Schumana, wszyscy doskonale odgadują, także świetnie się bawimy – mówiła Europejskiej  Anna Gibek z biura Interreg Polska-Saksonia.

– Organizujemy stoisko, na którym informujemy młodych ludzi o możliwościach Unii Europejskiej, takich jak DiscoverEU, czyli darmowe wycieczki pociągami dla osób, które dopiero ukończyły 18 lat, czy Erasmus+, czyli wymiany uczniowskie i studenckie, Erasmus Mundus – mówił Szymon Cichy z Młodzieżowej Rady Miasta Wrocławia.

Obchody Dnia Europy łączą się z mottem Roku Europejskiego, którego temat proponuje Komisja Europejska wspólnie z Parlamentem Europejskim. Rok 2023 ogłoszony został Europejskim Rokiem Umiejętności. Piknik z okazji Dnia Europy promował wartości europejskie, a dla uczestników był przede wszystkim okazją do dobrej zabawy.

  • Dziewczynki są bardzo zadowolone, jest dużo ciekawych konkurencji, mogą coś wygrać, nauczyć się.
  • Bardzo mi się podoba i tu jest super.
  • Udało nam się wygrać koc piknikowy za wiedzę na temat Europy i Unii Europejskiej i mój synek wygrał grę.
  • Bardzo lubię te tematy unijne. Jestem studentem Dyplomacji Europejskiej – mówili uczestnicy pikniku. 

Obecnie do Unii Europejskiej należy 27 państw, w tym Polska, która przyłączyła się do Unii 1 maja 2004 roku. 

Zobacz również

We Wrocławiu już po raz czwarty została zorganizowana konferencja Management 360, która jest skierowana do managerów, ale też do wszystkich osób, które są zainteresowane zarządzaniem. Do udziału w tegorocznej edycji zostało zaproszonych ponad 20 prelegentów, którzy rozmawiają z uczestnikami między innymi na temat tego, jak współpracować z klientami, jak przeprowadzać trudne rozmowy oraz na temat młodego pokolenia w pracy. Konferencja rozpoczęła się 20 września i potrwa do 22 września.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy