Wrocławska Platforma Edukacyjna

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wrocław szykuje się na kontynuację nauki zdalnej. W zbliżającym się roku szkolnym ma powstać nowa platforma edukacyjna dla uczniów, ułatwiająca kształcenie na odległość.

Platforma edukacyjna o której mówimy funkcjonuje we Wrocławiu już od kilku lat, ale do tej pory była wykorzystywana stricte do szkoleń online nauczycieli. W tej chwili chcemy ją zaadaptować, ponieważ jest to platforma przygotowana jednak do celów edukacyjnych, na potrzeby nauki zdalnej – mówi Anna Bytońska z biura prasowego Urzędu Miejskiego we Wrocławiu

Sławomir Janczyński to nauczyciel w zespole szkół numer 6. W minionym roku on także musiał odnaleźć się w nowej, wirtualnej, rzeczywistości. Czy taka forma kształcenia może zastąpić edukację stacjonarną?

– Na pewno trudno jest porównać nauczanie zdalne do nauczania w warunkach klasy, na miejscu. Jest to zupełnie inny sposób pracy z uczniami – mówi Sławomir Janczyński. 

W środowe przedpołudnie rząd podjął decyzję o tym, że nowy rok szkolny będzie przebiegał tradycyjnie. Odpowiedzialność za szkolenia i przygotowanie nauczycieli do ewentualnej nauki zdalnej spadły jednak na szkoły.

To zostało zrzucone na dyrektorów i praktycznie wszystko zależało od dyrektora szkoły. W naszej szkole my zdecydowaliśmy się na Teams i zostaliśmy przeszkoleni w obsłudze tej platformy – dodaje nauczyciel.

Urząd miejski ma inne zdanie w tej sprawie.

Jeżeli chodzi o przygotowania do pracy online, one się toczą w tej chwili, rozważane są różne opcje w jaki sposób dokładnie miałoby przebiegać to nauczanie – odpowiada Anna Bytońska.

Internetowe platformy edukacyjne zapewniają o wiele więcej możliwości. Mogą one być także wykorzystywane jako ważny element edukacji stacjonarnej. 

Jeśli wrócimy już do szkół, to na pewno będę zwolennikiem pozostania też na platformie tak, żebyśmy mogli wspomagać pracę w klasie pracą zdalną – kończy przedstawiciel oświaty. 

Wrocławska platforma edukacyjna powstaje więc z myślą o efektywniejszym nauczaniu zdalnym, ale będzie mogła być wykorzystywana także w przypadku zapowiedzianego powrotu do edukacji stacjonarnej. 

 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy