Wsparcie psychologiczne i dietetyczne w WSH

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Możliwe, że od października studenci będą mogli się uczyć stacjonarnie, ale na razie muszą realizować wszystkie swoje zajęcia i zaliczenia online. Jest to bardzo trudny czas, za chwilę czerwiec, a co za tym idzie – sesja. Studenci WSH mogą liczyć jednak na wsparcie na przykład psychologiczne.

– Z Funduszy Europejskich dla wszystkich studentów mamy dostępne wsparcie psychologiczne, prowadzone przez psychologa. Każdy student może je uzyskać. Wsparcie jest przede wszystkim kierowane do studentów w kryzysie psychicznym, lub w trudnych sytuacjach – mówi Kamila Pihur, kierowniczka Biura Karier Wyższej Szkoły Handlowej.

W Wyższej Szkole Handlowej odbył się tydzień zdrowia psychicznego.

– Generalnie, ideą tego tygodnia jest wyposażenie studentów w różne narzędzia, techniki i wiedzę, aby mogli o to zdrowie psychiczne dbać. Jak się okazuje dieta jest bardzo ważnym tego elementem – podkreśla Ludmiła Majewska, Biuro Karier WSH.

Dlatego zostało stworzone spotkanie online z dietetykiem, dzięki któremu studenci mogli się dowiedzieć wiele ciekawych informacji na temat odpowiedniego odżywiania.

– Jakie składniki odżywcze wpływają na przykład na nasz układ nerwowy, ale też jaką dietą możemy wesprzeć się podczas takiego długotrwałego stresu – dodaje Ludmiła Majewska, Biuro Karier WSH.

Czyli na przykład podczas sesji. Należy zażywać wtedy dużo magnezu, gdyż łagodzi on odczuwany stres.

– Dobrze byłoby też spożyć pełnoziarniste produkty zbożowe, orzechy. Zalecałabym również żywność pełną antyoksydantów, czyli witamin E i C, warzywa, owoce, oleje roślinne. Oprócz tego i beta karoten – mówi Maria Popek, dietetyk kliniczny.

Dietetyk nie zaleca również podczas nauki do egzaminów spożywania napojów energetycznych.

– Myślę, że tutaj będą przeważały szkody nad korzyściami. Będziemy mieli chwilowe podniesienie poziomu energii, ale rozregulowuje to cały nasz organizm – zaznacza Maria Popek, dietetyk kliniczny.

Webinar został zapisany na stronie Wyższej Szkole Handlowej.

– Wszystkie informacje znajdziemy na stronie w zakładce wsparcie psychologiczne. Tam są teksty, prezentacje oraz webinary – dodaje Kamila Pihur.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy