Zakupy last minute

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wigilia to ostatni dzień, kiedy galerie handlowe i większość sklepów są jeszcze otwarte. To okazja do skompletowania prezentów i ostatnia szansa na zrobienie zakupów. Sprawdziliśmy, co jeszcze dokupują mieszkańcy.

Słodkości na święta dla całej rodzinki i przyjaciół, bo idziemy odwiedzić znajomych. 

– Na ostatnią chwilę żona mnie wysłała. Coś trzeba było zorganizować, to zostałem wysłany z samego rana.

– Drobiazgi same, te najpotrzebniejsze rzeczy, których zabrakło do przygotowania dań.

– To raczej więcej szykowanie: ryby, karpie. Takie końcowe efekty – mówią mieszkańcy Wrocławia.

Wigilijne przedpołudnie było ostatnią szansą na zrobienie zakupów przed zamknięciem galerii i centrów handlowych. Przez kolejne prawie 3 tygodnie pozostaną one zamknięte w związku z panującą pandemią. Czy rzeczywiście wszyscy ruszyli na zakupy?

Dziś mamy kumulacje, tę kumulację obserwujemy od kilku dni. Ludzie gromadnie ruszyli do sklepów dlatego, że 3 tygodnie przerwy będzie im trochę doskwierać – mówi Piotr Wawrzynów, Fabryka Idei Agencja Marketingowa.

Nie byłam na zakupach, odebrałam tylko rzeczy z pralni. Po prostu tam jest horror. Tam jest tyle ludzi, że już nic nie chcę kupić.

Dużo dzisiaj jest osób. Nie powinno! Powinni być już w domach. Jest pandemia. Rozumiem, że niektórzy muszą przyjść, ale mam wrażenie, że inni są tu trochę niepotrzebnie – dodają mieszkańcy Wrocławia.

Jednak część wrocławian przygotowania do świąt zaczęła wcześniej.

– W tym roku szybciej choinki poszły. Ludzie szybciej kupowali – przed szóstym grudnia już brali – mówi Roman Szczepański, sprzedawca choinek.

Z wyprzedaży poświątecznych można będzie skorzystać w sklepach internetowych, jednak nie jest to rozwiązanie dla wszystkich. 

– Troszeczkę szkoda jest tego czasu, ponieważ zawsze po świętach były dobre wyprzedaże i dobre okazje do zakupów. No i z drugiego powodu. Duża grupa osób wykluczonych, nie mających dostępu do internetu, nie będzie mogła zrobić takich zakupów innych niż spożywcze, drogeryjne lub apteczne – mówi Piotr Wawrzynów.

Galerie i centra handlowe w pełnym wymiarze pozostaną zamknięte na pewno do 17 stycznia. Do tego czasu otwarte będą tylko niektóre sklepy na przykład księgarnie, drogerie i sklepy spożywcze.

Zobacz również

W polskim społeczeństwie nadal dość mocno żyje tradycja „zastaw się, a postaw się”. Szczególnie po rodzinnych imprezach lub świętach, jedzenia na stole jest po prostu za dużo. Aby ograniczyć marnowanie żywności i nauczyć dzielenia się tym co mamy, we Wrocławiu i innych miastach Polski powstają tak zwane lodówki społeczne.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy