Zbiórka odzieży w Caritas Wrocław. Jak pomóc?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Dla wspólnoty rzymsko-katolickiej Środa Popielcowa to początek Wielkiego Postu. Wrocławska Caritas doradza, jak wykorzystać ten czas, aby pomóc potrzebującym. Jednym ze sposobów jest zbiórka odzieży.

Serce w skarpetkach to inicjatywa mająca na celu zbiórkę ubrań dla osób bezdomnych.

– Przy Wielkim Poście często myślimy właśnie nad pewnymi zmianami naszych obyczajów, sposobów postępowania i tego co możemy robić. I to jest dobry moment. Pomyśleć, że można coś prostego dać drugiemu człowiekowi. Te skarpetki, to z jednej strony symbol, a z drugiej wielka dosłowność. Tych skarpetek właśnie brakuje nam w łaźni – wyjaśnia sens tej inicjatywy Paweł Trawka, rzecznik wrocławskiej Caritas.

Zbiórka odzieży we Wrocławiu trwa. Co jest potrzebne?

Bezdomni potrzebują nie tylko skarpetek. Przydadzą się także inne części garderoby. – Kurtka zimowa, jakieś dresy, jakaś koszulka. Gdy przyjdzie lato przyda się zmiana koszuli – wylicza korzystający z łaźni pan Jan.

Akcja ma rozpowszechnić ideę otwartości na potrzeby innych. Dzięki temu działalność charytatywna będzie łączyć ludzi.

– Żeby zbudować wokół nas społeczność ludzi, którzy chcą się podzielić. Uczniów w klasie, kolegów w pracy, kumpli na siłowni czy na fitnessie – zebrać paczkę i wspólnie zrobić coś dobrego – zachęca Trawka.

Gdzie we Wrocławiu można oddać odzież?

Łaźnia dla bezdomnych działa już od kilku lat. W tym roku skorzystało z niej ponad czternaście tysięcy potrzebujących. Zebrane w ramach akcji ubrania będą przekazane między innymi osobom, które korzystają z łaźni.

– Mądre pomaganie wymaga użycia i serca, i rozumu. I my dzisiaj dużo mówimy o tym sercu, które ma być w skarpetkach, czyli zaopiekowane. Serce wtedy będzie wiedziało, gdzie iść z tą pomocą, jak mądrze pomóc – tłumaczy Trawka.

Dary dla potrzebujących można przekazać lub przesłać do siedziby Caritasu przy ulicy Katedralnej 7.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy