Złota, polska jesień. Czy to możliwe?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Czasem jest piękna, ciepła i słoneczna, nawet złota, ale najczęściej zimna, ponura i mokra. Polska jesień. Wczoraj był pierwszy dzień astronomicznej, dziś kalendarzowej. I już ostatnie dni lata przypomniały nam o chłodzie i braku słońca, jakie czekają nas przez najbliższe miesiące. Na razie synoptycy przewidują, że najbliższe dni będą jeszcze przyjemne, słoneczne - nawet do 22-23 stopnie... no i właśnie poleciał motyl.

Cieszmy się nimi, bo mimo że prognozy są optymistyczne, to dla motyli jest już jednak dość zimno. Tej jesieni na Dolnym Śląsku ma mniej padać niż w innych regionach, a temperatura przez dwa najbliższe miesiące powinna nas wręcz rozpieszczać. Średnia powinna wynosić nawet 17 st. Jeszcze w tym tygodniu czeka nas prawdziwy upał – w niedzielę nawet 22 st. Miłośników takiej jesieni nie brakuje. 

— Lubimy, jak najbardziej. Każda pora roku ma swoje uroki. Jakie? Więcej kolorów, więcej niż inne pory roku. 

— Krajobrazy typowo jesienne. Pięknie jest , malowniczo, kolorowo.

— A jesień to pora do zadumania. Iść i nogami szurać po suchych  liściach – nic tego nie odda. 

— Jesień przygotowuje nas do najtrudniejszego miesiąca, jakim jest listopad, ale jeszcze październik bywa piękny, wracają studenci  – mówią wrocławianie. 

Dziś optymizmem napawa słońce, ale to nie zmienia faktu, że taki widok to za chwilę przeszłość. Wrocławskie fontanny – a jest ich naprawdę dużo – nie będą już przynosić ulgi podczas upałów. Pod koniec października – jak nie będzie siarczystych mrozów – kran zostanie zakręcony i do wiosny już nie usłyszymy kojącego szumu wody. 

— Fontanny są, jak mówią urbaniści, atraktorem. Najbardziej atrakcyjnym latem, ale wrocławskie funkcjonują do października, a wrocławianie lubią je odwiedzać- mówi Rafał Dutkiewicz, były prezydent Wrocławia. 

Ale jesień to także grzybobrania, na które niektórzy czekają cały rok. 

— Ja wolę grzyby oglądać jak są w brzozach, kolorowe, ale w lesie – mówi turystka z Gdyni. 

Synoptycy przewidują dość ciepły listopad, ale październik ma nas już wkrótce zaskoczyć… przymrozkami. 

Za miesiąc już czapki, szaliki, rękawiczki. Ubolewamy nad tym – mówią wrocławianie. 

 No to, aby do wiosny.  

Zobacz również

Ćwiczenie umysłu przy użyciu różnego typu kreatywnych zadań powoduje, że mózg później się starzeje, a dzięki temu dłużej można zachować młodość. Klub seniora zawsze młodzi, na psim polu w starej piekarni miał zajęcia z treningu umysłu, ale tutaj odbywają się także ćwiczenia z ceramiki. zajęcia plastyczne, a także z haftu krzyżykowego.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy