Aeromixer 2021 – nowinki z branży lotniczej we Wrocławiu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Aeromixer 2021 to wielkie spotkanie branży lotniczej. Podczas spotkania na Stadionie Wrocław zaprezentowano lotnicze innowacje.

Event przede wszystkim łączy przemysł lotniczy, który ma w Polsce punkty produkcyjne oraz firmy, które zamierzają z nimi współpracować i to jest ta część naukowa. Technologie adjective i industry 4.0, które są na topie – mówi Enrico Ciullo, koordynator imprezy.

Firmy z branży lotniczej mają szansę się poznać i nawiązać współpracę.

Część biznesowa to nie jest nic innego jak speed dating, to znaczy spotkania biznesowe, które się dzieją w szybkim tempie. Mamy różnego rodzaju spotkania biznesowe, na przykład stół rotacyjny, gdzie firmy mogą się spotkać i przedstawić w szybkim tempie oraz dedykowane spotkanie 1 to 1, to znaczy forma przemysłowa z firmą przemysłową, które trwają po 20 minut – mówi Enrico Ciullo, koordynator imprezy.

Podczas imprezy zaprezentowano samolot „Flaris” – najmniejszy na świecie lekki odrzutowiec, stworzony przez firmę z Dolnego Śląska.

Jest to najmniejszy odrzutowiec dyspozycyjny na świecie. Charakteryzuje się tym, że zużywa bardzo mało paliwa w stosunku do innych samolotów, które obecnie są eksploatowane na rynku, rozbieg odbywa się na dystansie zaledwie 150 metrów. To umożliwia nam zajęcie pułapu lotu po 4 minutach – mówi Rafał Ładziński z firmy Metal-Master.

W trakcie imprezy każda z zainteresowanych firm mogła przedstawić swoje innowacyjne rozwiązania dla branży lotniczej.

Chciałem stworzyć samolot, który będzie mieć możliwość operowania z niedużych lotnisk, żeby był dostępny dla pilotów-właścicieli. Zależało nam na tym, aby stworzyć samolot dla załogi 4-5 osobowej, ponieważ statystycznie 80% operacji dyspozycyjnych, to są loty w załodze cztero-, pięcioosobowej – mówi Rafał Ładziński z firmy Metal-Master.

Najważniejsze jest to, aby propozycje wszystkich firm były innowacyjne i odpowiadały na bieżące potrzeby.

Nasza firma specjalizuje się w wytwarzaniu elementów metalowych z materiałów trudnoobrabialnych. Głównie są one wykorzystywane przy badaniach niszczących, w produkcji procesów specjalnych przemysłu lotniczego – mówi Dariusz Oleba z firmy Salloytech.

Firma Integart jest organizacją wielowątkową. Mamy pierwszą technologie na świecie, która daje możliwość na produkcję krótkich serii w oparciu o druk 3D, czyli w oparciu o technologie przyrostowe, ale także to, co jest istotne – dzięki tej technologii możemy radykalnie zmniejszyć wagę finalnych elementów, a to jest absolutny numer jeden, jeżeli chodzi o potrzeby związane z przemysłem lotniczym – mówi Eryk Wąsek z firmy Integart.

Zobacz również

Wrocławscy radni pierwszej kadencji mieli „urządzać Wrocław na nowo”. Jednak nie tylko o samorządowcach jest książka… „Urządzamy Wrocław na nowo”. To historia Wrocławia od środka, którą warto by poznał każdy.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy