Hotel na wrocławskim lotnisku będzie gotowy w 2025 roku

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pod koniec marca na wrocławskim lotnisku odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę hotelu. Przypomnijmy, że będzie to budynek, który będzie miał ponad 5 tysięcy metrów kwadratowych i ponad 120 pokoi.

Tak duże lotnisko, jak lotnisko we Wrocławiu, potrzebuje dobrze zbudowane infrastruktury hotelowej. W związku z tym, że już obsługujemy kilka milionów pasażerów, a docelowo, mamy taką nadzieję, będziemy obsługiwać 10 milionów pasażerów. Więc hotel jest już koniecznością. Mieliśmy go budować kilka lat temu. Pandemia przerwała nasze plany, ale w tej chwili rozpoczynamy – mówi Cezary Pacamaj, prezes zarządu Portu Lotniczego Wrocław S.A.

Poważny analiz rozpoczęliśmy w 2016 roku. Wtedy upewniliśmy się, że ta inwestycja powinna się odbyć. Potem wybraliśmy odpowiedni format. To był bardzo staranny proces i właśnie uznaliśmy Hampton by Hilton jako optymalną markę, która spełni oczekiwania naszych pasażerów zarówno biznesowych, jak i podróżujących bardziej dla przyjemności z rodzinami – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży, Port Lotniczy Wrocław S.A.

Hotel powstaje od strony północnej terminala, w odległości zaledwie 3 min od hali odlotów i przylotów Portu Lotniczego Wrocław. Będzie posiadał zarówno pokoje tak zwane familijne, jak rownież ponad 30 pokoi typu „Twin” oraz kilka pokoi typu „King”.

Bryła budynku ukształtowana została w sposób, który zapewnia maksymalny wgląd z pokoi hotelowych w życie lotniska. Kostki wystające w miejscach okien, to nie jest tylko i wyłącznie jakaś dekoracja architektoniczna. Tutaj mamy zaprojektowane dosyć, powiedziałbym, technicznie zaawansowane wielowarstwowe okna, które pozwalają nam na zapewnienie komfortu akustycznego w pokojach – mówi Michał Goncerzewicz, główny projektant, FORUM architekci.

Do końca roku skończymy stan konstrukcji stanu surowego, co nam pozwoli oddać inwestycje w terminie, czyli wrzesień 2025. To jest nasz piąty obiekt Hampton by Hilton, więc myślę, że nasze doświadczenie tutaj pomoże, abyśmy wspólnie mieli tutaj duży sukces – mówi Mateusz Gruszczyński, MGK Projekt.

Hampton by Hilton tutaj na lotnisku wrocławskim dołączy do już istniejących 29 hoteli hiltonowskich w Polsce, w tym 18 Hamptonów i będzie to piąty hotel lotniskowy w Polsce. Więc bardzo się cieszę i mam nadzieję, że za te kilkanaście miesięcy będziemy tutaj wszyscy razem cieszyć się i oglądać już wykonany hotel – mówi Magdalena Sekutowska, Hilton Worldwide.

Zobacz również

W polskim społeczeństwie nadal dość mocno żyje tradycja „zastaw się, a postaw się”. Szczególnie po rodzinnych imprezach lub świętach, jedzenia na stole jest po prostu za dużo. Aby ograniczyć marnowanie żywności i nauczyć dzielenia się tym co mamy, we Wrocławiu i innych miastach Polski powstają tak zwane lodówki społeczne.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy