Inauguracja roku akademickiego 2022/2023 AWF Wrocław

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
To jeden z najważniejszych dni w życiu uczelni - mówił rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu prof. Andrzej Rokita. Wrocławski AWF zainaugurował rok akademicki 2022/2023. To przełomowy moment, bo od 1 października AWF będzie nosił imię Polskich Olimpijczyków.
  • Inauguracja roku akademickiego to niezwykle ważny moment w życiu każdej uczelni. To właśnie tutaj mówimy: „tak rozpoczynamy”. Coś się kończy, coś się zaczyna. My rozpoczynamy już po raz 76. Ogromnie się cieszę, że na terenie Uniwersytetu Wrocławskiego, z którego tak naprawdę wyszliśmy i tutaj staramy się zawsze wracać – mówi prof. dr hab. Andrzej Rokita, rektor AWF Wrocław.

  • Podobał mi się program studiów. Patrzyłam na to, że przedmioty trochę pokrywają się z tym, co wcześniej studiowałam, a po drugie jest to coś nowego. Chciałabym poznać techniki masażu, wskazówki, ciekawostki i żeby była fajna atmosfera – podkreśla Magdalena Pachla, studentka I roku kosmetologii, AWF Wrocław.

  • Tym razem jestem podwójnie uradowany. Raz, że doctor honoris causa dla pana profesora Alojzego Nowaka, rektora Uniwersytetu Warszawskiego i prezesa Zarządu Głównego AZS, a drugi raz – nadanie imienia szkole Polskich Olimpijczyków. Jestem ogromnie dumny, bo wielu z nich kształciło się na naszej Akademii, a zasady olimpizmu są fundamentalne, niezbywalne – dodaje prof. dr hab. Andrzej Rokita, rektor AWF Wrocław.

  • To jest wielka przyjemność dla każdego, kto uzyskuje ten tytuł honorowego doktora honoris causa. W zależności od środowiska jest to uznanie środowiska za pracę, którą się wykonuje albo na rzecz nauki, na rzecz jakiegoś uniwersytetu albo – jak w tym przypadku – na rzecz sportu akademickiego – podkreśla prof. dr hab. Alojzy Nowak, rektor UW i prezes Zarządu Głównego AZS.

  • To jest niezwykle ważne, że patronem uczelni będą polscy olimpijczycy. I ci z przeszłości i aktualni. Wśród studentów i absolwentów uczelni jest wielu z nich. To kreowanie tych wartości, które dla ruchu olimpijskiego są niezwykle ważne i istotne. To przede wszystkim doskonałość, przyjaźń, fair play, jedność i myślę, że wybór doskonały. Za to uczelni bardzo dziękuję – dodaje Andrzej Kraśnicki, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

  • Dopiero zaczynam studia i chciałbym, żeby to podnosiło mnie w moich treningach i pomagało mi na co dzień. Wydaję mi się, że jest to podnoszące na duchu i to coś nowego dla mnie – zaznacza Alan Ogorzałka, student I roku wychowania fizycznego, AWF Wrocław, paraolimpijczyk.

  • Tutaj kształciło się na różnym poziomie ponad 300 olimpijczyków, to jest nieprzeciętnie duży dorobek. Wrocławski AWF wpisuje się także bardzo mocno w badania w zakresie sportu, z jednej strony akademickiego, a z drugiej profesjonalnego – podsumowuje prof. dr hab. Alojzy Nowak, rektor UW i prezes Zarządu Głównego AZS.

Zobacz również

Politechnika Wrocławska była niedawno miejscem przełomowego odkrycia. Wrocławski zespół naukowców przeprowadził doświadczenie, które może zrewolucjonizować sposób konstrukcji i działania laserów. Artykuł naukowy opisujący to doświadczenie ukazał się też w prestiżowym czasopiśmie Nature Photonics.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy