Jak zrobić przyłbicę? Oto prosta instrukcja

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Folia do bindowania, tasiemki, klej, zszywacz i nożyczki – tyle wystarczy, żeby własnoręcznie wykonać przyłbicę, która pomaga w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Od 16 kwietnia obowiązywać będzie nakaz zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Można to zrobić za pomocą szalika, maseczki lub własnoręcznie wykonanej przyłbicy.

Co jest potrzebne, aby w domu zrobić przyłbicę ochronną?

Żeby zrobić cztery przyłbice wystarczy zaledwie godzina. Potrzebne są:

– folia do bindowania,
– kolorowe tasiemki,
– klej na gorąco,
– zszywacz,
– nożyczki.

Dodatkową rzeczą, którą ja jeszcze stosuje, jest karimata. Powtarzam zawsze, jak ktoś do mnie dzwoni zapytać, jak zrobić przyłbice, żeby ona też była wygodna. Ona musi być lekka i miła do ciała, więc od spodu przyklejam pasek karimaty – mówi Ewa Solima, artystka, która własnoręcznie robi przyłbice.

Robienie przyłbic może okazać się także dobrym zagospodarowaniem czasu wolnego. Takie przyłbice można wykorzystać na własny użytek, ale także wesprzeć biały personel.

Przy tym jest też fajna zabawa, jeśli można naklejać naklejki. To nie musi być przyłbica, która straszy, tylko właśnie taka śmieszna, którą można w gronie rodzinnym wykonać z dzieciakami, a tym samym pomóc innym – dodaje Ewa Solima.

Własnej roboty przyłbice dla potrzebujących

Ewa Solima od dwóch tygodni wykonuje około 60 przyłbic dziennie dla szpitali, przychodni i aptek. Pomysł wziął się z dobroci serca i będzie trwał, dopóki będzie zapotrzebowanie.

Dzięki facebookowej grupie wrocławskich wolontariuszy chłopaki rozwożą do szpitali przyłbice. Podjeżdżają, ja tylko wieszam worki do którego szpitala i w ciągu 20 minut, a nawet szybciej przyłbice są na miejscu – wyjaśnia Ewa Solima.

Na profilu facebookowym Ewowe przyłbice można znaleźć krótką instrukcję, jak własnoręcznie wykonać przyłbice.

CZYTAJ TAKŻE:

Zobacz również

W Centrum Zdrowia Psychicznego przy ul. Korzeniowskiego we Wrocławiu jest realizowany program „MHR Ratownicy Zdrowia Psychicznego”. Jego uczestnicy mają możliwość skorzystania z cyklu spotkań i warsztatów, dzięki czemu w przyszłości będą mogli pomóc osobom, które doświadczyły kryzysu uchodźczego.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy