Plac Jana Pawła II. Kiedy remont?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Znajdujemy się na pl. Jana Pawła II - to tutaj na przełomie sierpnia i września mają ruszyć prace remontowe związane z wymianą torowiska, rozjazdów oraz nawierzchni. Prace zostaną podzielone na 5 etapów.

To pięć mniej więcej 2-3 miesięcznych etapów, w czasie których wymienimy cztery pary rozjazdów, jedną krzyżownicę, łącznie kilkaset metrów toru pojedynczego. Do tego, wraz z pracami realizowanymi z Zarządem Dróg i Utrzymaniem Miasta, zostaną także zrealizowane uszczelnienia przejścia podziemnego, które znajduje się pod torowiskiem. Każdy, kto tam tędy przechodził wie, że wilgoć była jedną z cech charakterystycznych tego miejsca – mówi Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

Plac Jana Pawła II to jedno z kluczowych skrzyżowań we Wrocławiu. Obecnie wrocławskie MPK prowadzi przetarg na wykonanie prac remontowych na tym odcinku.

Trwa przetarg. Są trzy oferty, z tego jedna jest najkorzystniejsza i do tego mieści się w budżecie, który przewidziało MPK. Jeżeli nie zdarzy się nic nieprzewidywalnego, to realizacją tych prac zajmie się Zakład Sieci i Zasilania we Wrocławiu – dodaje Krzysztof Balawejder.

Zapytaliśmy mieszkańców Wrocławia, co sądzą na temat planowanego remontu na placu Jana Pawła II.

Sądzę, że będzie wielkie utrudnienie. W tej chwili Wrocław jest tak rozkopany, że jest ciężko gdziekolwiek się dostać. Pewnie, że na pewno będzie ładnie zrobione, ale utrudnienie jest straszne.

Jeżeli jest taka potrzeba, to niech robią. Będzie bardzo przyjemnie chodzić po nowo wyremontowanym terenie.

W końcu może ktoś coś porządnie zrobi. To jest najwyższa pora. Mamy dobrego gospodarza miasta i tylko się cieszyć, że przejął inicjatywę i coś wykonuje.

Jak mają ruszyć, to niech ruszają, tylko wszystko na raz? Przyznam się szczerzę, że mało do miasta jeżdżę, bo nie mam potrzeby, ale jak to ma polepszyć byt wrocławianom, to nich robią.

Remont jest potrzebny, ale mogło by to poczekać z pół roku to bym przeszedł na emeryturę i bym tak się nie denerwował. Generalnie od dłuższego czasu dojazd do pracy mi znacznie się wydłuża i to skutecznie.

Trzeba zrobić porządki, jeżeli chcemy jeździć bezpiecznie. Zrobią raz i będzie spokój – mówią mieszkańcy.

Przypomnijmy, że prace remontowe na placu Jana Pawła II mają rozpocząć się pod koniec sierpnia i zgodnie z planem mają potrwać do czerwca 2022 roku. Całkowity koszt tej inwestycji to niemal 6 mln zł.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy