Plac Orląt Lwowskich po remoncie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
12 grudnia zakończył się remont na placu Orląt Lwowskich. Zakończenie przebudowy to również zmiana w organizacji ruchu nie tylko dla komunikacji miejskiej, ale i dla kierowców.

Przywrócono pełną funkcjonalność placu Orląt Lwowskich wraz z sygnalizacją świetlną.

Na skrzyżowaniu powstał nowy układ drogowo-torowy z nowymi rozjazdami, krzyżownicami oraz szynami.

Plac został wzbogacony o torowisko tramwajowe, po którym mogą jeździć autobusy — to plan nowej Trasy na Nowy Dwór. Na wlocie od ul. Robotniczej, na nowym torowisku pojawił się już buspas w obu kierunkach.

Zmiany dla kierowców w praktyce, oznaczają przywrócenie ruchu sprzed przebudowy.

Prawie każdy wlot utrzymał dotychczasowe relacje dla kierowców, z wyjątkiem kierunku od pl. Orląt Lwowskich w ul. Podwale – ten odcinek drogi został przeznaczony dla komunikacji zbiorowej.

Najistotniejsza zmiana została wdrożona już w sierpniu tj. wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na pl. Orląt Lwowskich w kierunku ul. Braniborskiej.

Zmiany dla kierowców mają być symboliczne — co innego zmiany w komunikacji miejskiej.

Autobusy linii 106, 148, 149 i kursy nocne linii 206 i 249 powrócą na swoje trasy w obrębie placu Orląt Lwowskich. Autobusy ww. linii jadące w kierunku Nowego Dworu będą zatrzymywały się na nowych przystankach autobusowo-tramwajowych na ulicy Podwale. Zmiany dotyczą również linii 127, 107, 109 i 609 – podróżujący tymi autobusami niech mają się na baczności i w plan podróży wliczą zmiany w ich ruchu.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy