Plany rozwoju Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie Krośnice

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Strażak to odpowiedzialny, niebezpieczny, ale bardzo potrzebny zawód. W gminie Krośnice jest sześć jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, jedną z nich odwiedził Paweł Hreniak, poseł na Sejm, a teraz także przewodniczący podkomisji stałej do spraw rozwoju i promocji Ochotniczych Straży Pożarnych.

To jest moja pierwsza wizyta po powołaniu na przewodniczącego komisji ds. Rozwoju i promocji Ochotniczych Straży Pożarnych, pierwszej komisji w Sejmie, która jest dedykowana wyłącznie sprawom druhów-ochotników, strażakom. Przed nami oczywiście nowa ustawa Ochotniczej Straży Pożarnej, ale to nie jedyna rzecz, którą będzie zajmowała się komisja – mówi Paweł Hreniak, poseł na Sejm RP.                  

Spotkanie odbyło się na terenie OSP Wierzchowice. Uczestniczyli w nim przedstawiciele jednostek OSP znajdujących się na terenie gminy Krośnice oraz wójt gminy Andrzej Biały.

Gmina Krośnice już od kilku lat mocno inwestuje, jeżeli chodzi o wyposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej, mamy na terenie gminy sześć takich jednostek. Wizyta u nas posła Pawła Hreniaka jest między innymi po to, żeby wskazać bolączki jednostek i strażaków – mówi Andrzej Biały, wójt gminy Krośnice.

Podczas spotkania były poruszane różne problemy między innymi związane z biurokracją.

Wieloma z tych spraw z całą pewnością jeszcze w tym roku się zajmiemy razem z wójtem gminy Krośnice, który na szczęście jest również prezesem OSP w gminie Krośnice, więc jego wiedza na temat Ochotniczych Straży Pożarnych jest ogromna i z całą pewnością będzie to dobra współpraca – dodaje Paweł Hreniak.

Przy okazji przedstawiciele OSP odebrali dla swoich jednostek małe prezenty z okazji Dnia Strażaka.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy