Platforma Obywatelska chce rozmawiać z młodymi. Trwa rejestracja na specjalne wydarzenie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
MeetUp Platformy Obywatelskiej to wydarzenie skierowane do młodych, którzy chcą zabrać głos w sprawie tego, co dzieje się w Polsce i na świecie. PO chce rozmawiać z młodymi obywatelami i słuchać tego, co sadzą m. in. o ekologii i kryzysie klimatycznym. Wydarzenie odbędzie się 23-25 września we Wrocławiu, już teraz ruszyła rekrutacja uczestników.

Młodzi powinni zabierać głos, dlatego że ważne jest nie tylko to, co tutaj się dzieje w danym momencie, ale też co będzie się działo w następnych latach. Nam zależy na tym, żeby zaprosić tutaj do stolicy Dolnego Śląska – do Wrocławia wszystkie młode osoby, którym tak samo jak nam zależy na Polsce. Mają może inne myślenie i punkt widzenia niż moje pokolenie, warto to zawsze korygować. Warto słuchać też młodych osób – mówi Michał Jaros, poseł na Sejm RP, przewodniczący Platformy Obywatelskiej na Dolnym Śląsku.

Ponad połowa młodych osób chce wyjechać z Polski do innych państw. Młodzi ludzie, którzy mają budować przyszłość tego państwa chcą opuścić Polskę. Trzeba się spotykać, rozmawiać o bolączkach, a bolączek jest wiele, bo między innymi jest to brak stosunkowo tanich mieszkań dla młodych, przyczyny ekologiczne, duża inflacja wynosząca 15%. Chcemy o tym rozmawiać, chcemy patrzeć jaki jest punkt widzenia ludzi młodych, tak aby wspólnie zadbać o to, aby młodzi ludzie z Polski nie wyjeżdżali, a wręcz żeby tutaj do Polski wracali – mówi Mateusz Żak, przewodniczący zarządu osiedla Widawa we Wrocławiu, Platforma Obywatelska.

Meet Up – Nowa Generacja we Wrocławiu skierowane będzie do uczestników z czterech województw: śląskiego, opolskiego, łódzkiego i dolnośląskiego. To wydarzenie dla osób między 18. a 35. rokiem życia, które chcą zabrać głos. Politycy Platformy Obywatelskiej chcą poznać punkt widzenia młodych obywateli podczas serii debat i warsztatów.

Ten młody obywatel, ta nowa generacja Platformy Obywatelskiej, która tak naprawdę z jednej strony pokaże nam swoja odwagą, wrażliwością, empatią, a z drugiej strony mam nadzieję, że też pewnym buntem, własnym zdaniem, własnymi wyzwaniami, bo tak powinien wyglądać młody obywatel żyjący w prawdziwej demokracji. Pokaże nam na czym mu zależy, dlatego tematami na MeetUp będą na pewno ekologia, edukacja, na pewno będzie czterodniowy tydzień pracy, na pewno będzie mieszkalnictwo – mówi Renata Granowska, wiceprezydent Wrocławia, przewodnicząca PO we Wrocławiu.

Temu służy właśnie MeetUp, żebyśmy kreowali nowych liderów, szukali ich, ale też szukali tego co młode społeczeństwo chce, co młodzi ludzie chcą, czego pragną, jakie są wyzwania i jak oni uważają, że powinniśmy sprostać tym wyzwaniom – mówi Michał Jaros, poseł na Sejm RP, przewodniczący Platformy Obywatelskiej na Dolnym Śląsku.

Platforma Obywatelska zaprasza również osoby, które nie działają w strukturach partii. Rejestracja uczestników potrwa do 5 września. Formularz jest dostępny na stronie nowageneracja.platforma.org.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy