Plebiscyt Sportowy Gminy Polkowice. Kto został wyróżniony?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Znamy imiona i nazwiska przedstawicieli najpopularniejszych klubów sportowych, reprezentujących różne dyscypliny, według Plebiscytu Sportowego Gminy Polkowice 2021. Uczestnicy 5. edycji zostali wyróżnieni w trzech kategoriach podczas uroczystej Gali, która odbyła się pod honorowym patronatem burmistrza gminy Polkowice Łukasza Puźnieckiego.

W ramach tego plebiscytu pierwsze miejsce w kategorii najpopularniejszy klub sportowy zajęła Armia Polkowice specjalizujący się w sportach walki, w kategorii najpopularniejszy trener – Janusz Pytlak, trener sekcji kolarskiej MKS Polkowice, a w kategorii najpopularniejszy zawodnik – Julia Drzyzga, lekkoatletka LKS-u Polkowice.

Dla nas jest to o tyle istotne, że jest to potwierdzenie ciągłości jakości naszej pracy. Od początku istnienia plebiscytu zajmujemy wysokie miejsca. Daje to nam pewność, że to co robimy, robimy w sposób odpowiedni – mówi Bartosz Muszyński, Armia Polkowice.

Trenuję od dość niedawna, ale bardzo intensywnie i dużo poświęciłam temu klubowi. Bardzo lubię swoich trenerów i znajomych, z którymi trenuję. Więc dla mnie to jest sama przyjemność – mówi Julia Drzyzga, LKS Polkowice.

Najmłodszym z pośród wyróżnionych zawodników okazał się być 11-letni Marcel Misiek, który mimo swojego młodego wieku ma znaczące osiągnięcia jeśli chodzi o grę w szachy.

Na przykład w mistrzostwach Polski byłem 32. W innych turniejach też robiłem duże sukcesy – mówi Marcel Misiek, KS Górnik Polkowice.

Takie przedsięwzięcie ma za zadanie docenić trud i wysiłek sportowców gminy Polkowice, którzy nie raz reprezentują gminę daleko poza jej granicami. O tym, kto znajdzie się na liście najpopularniejszych decydują sami mieszkańcy.

Mamy wiele sportowców i klubów sportowych, dlatego w 2015 roku zwróciłem się do gminy Polkowice z takim pomysłem. Udało się nam to zrealizować. Dzisiaj doszliśmy już do 5. edycji naszego Plebiscytu Sportowego i jak widać zainteresowanie głosujących jest coraz większe – mówi Tomasz Szulc, pomysłodawca Plebiscytu Sportowego Gminy Polkowice.

Polkowice sportem stoją i to hasło zawiera właśnie to wszystko, co dzieje się dobrego w polkowickim sporcie. Jestem bardzo dumny z naszych zawodników, trenerów, klubów sportowych, którzy przynoszą nam tyle satysfakcji sportowej, tyle emocji i przede wszystkim wyniki, bo one też świadczą o tym, że mamy do czynienia ze wspaniałymi zawodnikami – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz gminy Polkowice.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy