Politechnika Wrocławska rozpoczyna współpracę z niemieckim gigantem

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Dolnośląska „kuźnia pomysłów”, czyli Politechnika Wrocławska kształcenie swoich studentów opiera na współpracy z zewnętrznymi partnerami. Dużą rolę odgrywają badania i praktyka dlatego uczelnia podpisała umowę o kolejną współpracę, tym razem z niemieckim producentem z branży motoryzacyjnej.

„Studia z przemysłem” to idea, która łączy naukę na Politechnice z jednoczesną praktyką. W ten sposób studenci, jeszcze przed ukończeniem edukacji, poznają przyszłe miejsca pracy, stając się także doświadczonymi kandydatami dla potencjalnych pracodawców.

Sama wiedza teoretyczna to dopiero początek. Później jednak trzeba się zaadaptować w tym przemyśle, trzeba wszystko poznać. Jeżeli student zrobi to w czasie studiów, to później jest łatwiej i jest cennym pracownikiem — tłumaczy Tadeusz Lewandowski, Dyrektor Filii Politechniki Wrocławskiej w Legnicy.

Od 2019 roku studenci mają możliwość nauki także poza Wrocławiem, w trzech pozamiejscowych filiach Politechniki. Legnicka filia znajduje się w pobliżu Jawora, gdzie w 2017 roku otwarto pierwszą w Polsce fabrykę silników i baterii elektrycznych Mercedes-Benz. W tym roku niemiecka firma rozszerzy swoją działalność.

Następnym krokiem będzie niwelacja terenu, który nabyliśmy w połowie grudnia. W drugiej połowie tego roku rozpoczną się prace budowlane. Łączna liczba pracowników, jakich będziemy potrzebować do inwestycji, waha się od dwóch i pół do trzech tysięcy osób — mówi Joerg Schmalenbach, prezes Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o. w Jaworze.

Odpowiedzią na to zapotrzebowanie mają być studenci wrocławskiej Politechniki. Podpisanie porozumienia w Legnicy było także szansą dla studentów z PWR Racing Team na zaprezentowanie swojego bolidu.

Przedstawiliśmy nasz ostatni bolid elektryczny z systemem jazdy autonomicznej RT13e. Opowiedzieliśmy o kilku zastosowanych rozwiązaniach, więc jestem bardzo zadowolony z takiej rozmowy — mówi lider zespołu PWr Racing Team, Paweł Wójcik.

Uwielbiam Mercedesa w Formule 1, więc marzenia są bardzo duże. To jedna z moich ulubionych firm automotive, więc mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie i że w przyszłości ta współpraca się rozwinie także z naszym kołem Racing Team — dodaje Iga Friedrich, social media project manager PWr Racing Team.

Współpraca uczelni z zewnętrznymi partnerami może przynieść korzyści dla obu stron.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy