Black Friday. Zbędne potrzebne od zaraz

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Black Friday to co roku coraz większe święto konsumentów. W nadziei na niebotyczne obniżki tysiące ludzi daje się porwać szalonym zakupom.

 – Otrzymując jasny komunikat o weekendzie promocji, boimy się, że coś stracimy albo ktoś inny zdobędzie coś, co my byśmy chcieli. Dlatego chcemy i idziemy na polowania – mówi Beata Rajba, psycholog z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.

– Z punktu widzenia ekonomii, to też bardzo ważne dni. One rozpoczynają przedświąteczną gorączkę. Obroty generowane w tych dniach są istotne dla konsumpcji i całego PKB – dodaje dr Tomasz Kopyściański, ekonomista z Wyższej Szkoły Bankowej.

Coraz częściej pojawiają się raporty, które mówią o tym, jak konsumenci są nabierani na dobre okazje przez sprzedawców. Często wysoka promocja nie ma nic wspólnego z rzeczywistą ceną danego produktu. Dlatego, mając w planach zakupy tego dnia warto pamiętać o kilku wskazówkach.

– Na przykład kiedy widzimy cenę 89,99 to jest ona bliższa 90zł, a w naszych głowach pojawia się cena 80 zł. Po drugie warto iść do sklepu najedzonym, wtedy mamy mniejszą ochotę na każde zakupy. Po trzecie warto wybierać się na nie z gotówką, a nie kartą – radzi psycholog.

Pandemia z pewnością sprawi, że w tym roku Black Friday, Black Weekend i Cyber Moday będą inne. Zakupy będą musiały przenieść się do sieci.

– Inny, bo galerie nie są tak dostępne przez pandemię. Powinno obyć się bez długich kolejek do kas i wyrywania sobie towaru z rąk. Konsumenci za to świetnie przenieśli swoje zakupy do świata wirtualnego – tłumaczy ekonomista.

Ekonomista podkreśla jednak , że pandemia znacząco nie ograniczyła wydatków Polaków.

Zobacz również

W najbliższy piątek 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zagrany spektakl „Kaligula” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Warto przyjść i zobaczyć ten spektakl chociażby ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich spektakli, który zostanie zagrany na Dużej Scenie. Przypomnijmy, że już w kwietniu rozpocznie się tutaj remont.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy