Dzieci ze szkoły UNLOCK spełniły swoje marzenie i stanęły na jednej scenie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Dzisiaj się odbył wyjątkowy koncert. Koncert, który pokazał, że marzenia nie znają granic, a talent nie ma barier. Zaczęło się od zajęć muzycznych, a skończyło na nagraniu płyty i koncercie "Marzenia nie znają granic", który odbył się 17 września w auli uczelni SWPS. Był dziełem dzieci ze spektrum zaburzeń autystycznych i pedagogów Zespołu Szkół Niepublicznych UNLOCK we Wrocławiu. Na scenie zaprezentowały się młode talenty. Autyści nie tylko przekroczyli swoją strefę komfortu, ale i spełnili marzenia.

Ten dzień jest dla mnie osobiście bardzo wyjątkowy. Jest to koncert naszych uczniów, bardzo uzdolnionych muzycznie uczniów. Jest to dzień, na który pracowaliśmy praktycznie przez wiele, wiele, wiele miesięcy. Nasi uczniowie mieli marzenie. Ich marzeniem było, żeby nagrać płytę, więc zaczęliśmy to realizować. Zaczęliśmy zbierać pieniądze. Nagrali płytę w prawdziwym studio, więc dla nich to coś szczególnego. Po prostu spełniamy ich marzenia – mówiła Iwona Milintowicz, wicedyrektorka Zespół Szkół Niepublicznych UNLOCK.

Na koncert zostali zaproszeni również znani artyści, którzy zaprezentowali swoją improwizację poezji poety, dziennikarza i muzyka Szymona Babuchowskiego. Dodatkowo wrocławscy artyści jazzowi wspierali i zagrali razem na scenie z UNLOCK Band.

Mam uczucia niezwykle wzniosłe, słysząc te krzyki, te, jakby odpowiedzi, takie chwytania tego, co żeśmy podawali naszymi dźwiękami harfy, altówki i głosów. Autentyzm. Cudowna publiczność, te dzieciaki były naprawdę super – mówi Natalia Niemen, piosenkarka.

  • Taka publiczność bardzo wdzięczna, która reaguje entuzjastycznie i tak spontanicznie. Właśnie na ten moment dla nas to jest wielki zaszczyt, że te dzieci naprawdę słuchały, były zaangażowane w tę twórczość, mimo że to jest niełatwy repertuar, ponieważ improwizujemy poezję współczesną – mówi Michał Zator, harfista.

Na scenie zaprezentowało się dzieci uzdolnione muzycznie i wokalnie. Natomiast przed koncertem została zaprezentowana galeria prac plastycznych utalentowanego ucznia Michała Januszewskiego oraz innych dzieci. 

  • Przyszliśmy zobaczyć jak to będzie wyglądało, sama frekwencja, czy oglądają te obrazki, czy są zainteresowani ludzie, czy ludziom się podoba przede wszystkim, bo nie mieliśmy nigdy okazji, żeby sprawdzić i zobaczyć czy rzeczywiście jest tak fantastycznie jak my to widzimy jako rodzice, bo nam to się strasznie podoba. Powiem szczerze, że teraz już tak troszkę inaczej, ale jeszcze z pół roku temu, jak widziałam takie sytuacje, tej jego à la sławy, to było wzruszenie. Nie umiałabym nic powiedzieć, nie umiałabym odpowiedzieć na żadne pytanie, bo byłam wzruszona dosłownie – mówi Dorota Krysiak- Januszewska, mama młodego artysty.

  • Jestem autystą, 16-letnim, który po prostu lubi rysować. Wszystkie te prace są z zająć rysowania, na które chodziłem. W sumie teraz już nie chodzę, ale mam nadzieję, że jeszcze będę. Dostajemy po prostu zdjęcia i robimy z tego zdjęcia jego większą wersję. Ja zawsze staram się dodawać jakiś swój element, na przykład jakąś piłeczkę gdzieś ukrytą czy coś, żeby wiadomo było, że to moje, chociaż i tak zawsze wiadomo, bo mój styl jest inny, bo w ogóle nie wykorzystuję tych linii, po prostu rysuje to tak jak jest – mówi Michał Januszewski, artysta.

Szkoła UNLOCK adresowana jest dla uczniów z autyzmem i zespołem Aspergera, którym problemy rozwojowe ze spektrum autyzmu oraz pokrewnych zaburzeń utrudniają lub uniemożliwiają naukę w masowych placówkach oświatowych. Celem jest organizacja warunków nauki w sposób, który zapewni każdemu dziecku poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy