Kamienica za 15 mln

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Urzędnicy chcą sprzedać zabytkowe kamienice w ścisłym centrum Wrocławia. Kompleks budynków mieszczący się u zbiegu ulic Małachowskiego i Pułaskiego miał być wyburzony już dawno. Sprzeciwili się temu aktywiści, a dziś za 15 mln zł można od miasta odkupić historyczną zabudowę.

To ścisłe centrum Wrocławia w pobliżu Dworca Głównego. Warto powiedzieć, że przetarg został ogłoszony, oferty można składać do 15 października bieżącego roku, a kwota wywoławcza to 15 mln złotych– mówi Marcin Obłoza z biura prasowego Urzędu Miejskiego Wrocław.

Budynki udało się ocalić, jednak  ich stan jest bardzo zły. zabezpieczone siatką przed spadającymi elementami elewacji straszą . Choć należą do historycznego układu zabudowy to służą jedynie za śmietnik, który już od ulicy wystaje z przejścia. Dawne piękno detalu architektonicznego można jeszcze dostrzec, a miasto zapewnia, że dzięki współpracy nowego nabywcy i konserwatora zabytków dawna świetność będzie przywrócona.

Pięć adresów przy ulicy Pułaskiego i jeden przy Małachowskiego, te budynki są wpisane do gminnej ewidencji zabytków, będą musiały pozostać w tym miejscu, nie można ich wyburzyć, zostanie zachowany ich kształt, forma dachu i zdobienia– dodaje Obłoza.

Ścisłe centrum miasta przy Dworcu Głównym to prestiżowa lokalizacja. CO zakłada miejski plan zagospodarowania przestrzennego w tym miejscu?

Przeznaczenie tych budynków jest na cele mieszkaniowe i usługi. Na pierwszych dwóch kondygnacjach od strony Pułaskiego będzie przestrzeń m.in. na biura, to może być równie dobrze hotel czy pracownie artystyczne– wyjaśnia Obłoza.

Dawnych lokatorów mieszkań w tej lokalizacji już nie ma zostali wykwaterowani z uwagi na zły stan techniczny. Miasto liczy, że na jesień budynki uda się sprzedać w prywatne ręce.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy