Pokazy naukowca i muzeum filmu pod pl. Solnym

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Podziemia Pl. Solnego we Wrocławiu skrywają masę atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Na odwiedzających czeka muzeum filmu, a także pokazy szalonego naukowca.

– Te pokazy naukowe, to jest taka interaktywna lekcja chemii. Show z użyciem ciekłego azotu, czyli rozmrażamy rzeczy, kruszymy rzeczy, robimy wybuchy. Bardzo dużo się dzieje – mówi Hubert Jankowski, szalony naukowiec w Movie Gate.

Laboratorium chemiczne szalonego naukowca pozwala przybliżyć wszystkim tajniki chemii oraz fizyki. Na pokazach bawią się zarówno dzieci, jak i dorośli. W centrum nauki można zobaczyć także różne inne zjawiska fizyczne i laboratorium iluzji.

W podziemiach placu solnego we Wrocławiu znajduje się również kolekcja artefaktów filmowych z całej Europy, którą można zwiedzać samodzielnie za pomocą kodów QR. W muzeum można zobaczyć kostiumy z takich filmów jak niezwykła seria “X-Men”, czy oryginalne listy z Harrego Pottera.

Zwiedzanie podziemi placu Solnego jest pomysłem na edukacyjno-rozrywkowe spędzenie czasu, szczególnie w wakacje dla całej rodziny.

 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy