Matura 2020. Jak poszło uczniom?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Tegoroczni maturzyści znają już wyniki egzaminów. Jak im poszło?

W tym roku matury odbyły się wyjątkowo w czerwcu a nie, jak dotychczas, w maju. To wszystko przez koronawirusa, który opóźnił zarówno przebieg egzaminów, jak i spowodował, że nauczanie częściowo przebiegło wirtualnie. Czy trudne warunki wpłynęły na wynik tegorocznych matur? 

Różne czynniki mogły na to wpłynąć. I pandemia, i sposób nauczania w tym roku. Jest grupa młodzieży, która potrzebuje jednak mieć bezpośredni kontakt z nauczycielem — tłumaczy Izabela Koziej, dyrektorka Liceum Ogólnokształcącego nr 9 we Wrocławiu.

Mimo tego, że pandemia wywróciła do góry nogami harmonogram maturalny, uczniowie w większości poradzili sobie z egzaminem dojrzałości:

Najlepiej poszedł mi angielski.

Język polski 76% , myślę, że jest to dobry wynik.

Jestem zadowolony z geografii, aż się zdziwiłem.

Z historii dostałem 78 procent. Uważam, że matura była prosta w tym roku i mogłem ją lepiej napisać.

Aby zdać maturę trzeba było uzyskać co najmniej 30 procent z przedmiotów obowiązkowych na poziomie podstawowym i podejść do jednego z przedmiotów na poziomie rozszerzonym. W tym roku, wyjątkowo z powodów pandemii, zrezygnowano z egzaminów ustnych. Czy uczniom Liceum Ogólnokształcącego nr 9 we Wrocławiu udało się zdać maturę? 

Wszyscy zdali. Wyniki były zróżnicowane, ale bardziej te wyższe. Generalnie poszło dobrze — mówi Izabela Koziej

Wszyscy niezadowoleni z wyniku swoich egzaminów mogą jednak odwoływać się do Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Zobacz również

Saszetka z nasionami roślin pszczelego pożytku, a więc pożytecznych dla owadów zapylających wystarczy na zasianie nawet 4 metrów kwadratowych. Owady są nam niezbędne do życia i dlatego warto im pomóc, siejąc rośliny, z których będą mogły czerpać nektar i pyłki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy