Aktualności

Zamknij

Rozpoczęcie roku akademickiego na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu

echo24 16:28, 05.10.2023 Aktualizacja: 08:31, 23.10.2025
Skomentuj Rozpoczęcie roku akademickiego na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu

Pokazywaliśmy już inauguracje roku akademickiego na AWFi-e, Uniwersytecie Wrocławskim i Politechnice Wrocławskiej, czas na Uniwersytet Ekonomiczny. Zapytaliśmy studentów, jak się czują przed startem. Jedni przerażeni, inni podekscytowani, ale wszyscy gotowi do pracy.

-Jest bardzo dobrze, super.

-Pierwszy wykład za nami. Wspaniały, bardzo nam się podobał. Świetna pani i mamy nadzieję, że tak zostanie. Zwiedzamy budynki, bo musimy się nauczyć, gdzie, co jest.

-Z tego co wiem, na razie mamy wykłady. Przyszyłyśmy zobaczyć, jak to wszystko wygląda. Typowe rozpoczęcie było dla nas w poniedziałek - mówią studenci. 

Oprócz uroczystego otwarcia, najlepsi studenci zostali także wyróżnieni. Wśród nich Sandra Gajda, która właśnie skończyła studia licencjackie i teraz zaczyna magisterskie na kierunku logistyka. W zeszłym roku uzyskała średnią 5.0.

- Powiedziałabym, że czasami charyzma, czasem trochę szczęścia. Dużo pracy na pewno, ale nie mogę powiedzieć, że nie miałam szczęścia w trakcie tych studiów. Trafiłam na świetną kadrę. Słyszałam różne legendy, a ja trafiłam na świetnych wykładowców - dodaje Sandra Gajda, studentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. 

- Na studia stacjonarne przyjęliśmy 2550, na studiach niestacjonarnych jeszcze kończymy rekrutację. Ona potrwa jeszcze kilka dni na studiach pierwszego stopnia i kilkanaście na studia drugie stopnia. Do tej pory mamy 1600 osób, więc około 4 tysięcy na pewno przyjmujemy - dodaje prof. Edmund Cybis, prorektor ds. studenckich i kształcenia Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

W sumie na Uniwersytecie Ekonomicznych studiuje 10 tysięcy studentów i 2 tysiące na studiach podyplomowych. W tym roku na studentów czekało 6 nowych kierunków między innymi - e-biznes, zarządzenie projektami i prawo gospodarcze. 

- Każdy następny rok jest trudniejszy od poprzedniego. Zawsze zakładamy, że kolejny będzie spokojniejszy, ale te emocje zawsze są. Jesteśmy ciekawi, jak będzie wyglądała sytuacja ekonomiczne w kraju, co dalej z kryzysem, jak zmieniają się oczekiwania studentów, bo sztuczna inteligencja, nauka zdalna - to dużo zmieniło. Z emocjami wchodzimy w ten nowy rok, ale pozytywnymi - dodaje prof. Andrzej Kaleta, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Dlaczego ich wybór padł na Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu?

-Zawsze podobał mi się Wrocław, ekonomia to moje klimaty, więc stąd wybór. Do tego dużo organizacji studenckich.

-Dobra renoma, sporo znajomych, tak się wszystko złożyło.

-Fajna opcja studiowania po angielsku.

-Dobra możliwość, że połączyć język ze studiami.

-Bardzo nam się podoba, nie wszystko szło gładko, ale jesteśmy zadowoleni - mówią studenci. 

Na sam koniec pozostało życzyć powodzenia. 

- Życzę przede wszystkim sukcesów, osiągnięcia celów, które każdy sobie stawia. Tego ukierunkowania, i jak najlepszej osobowości. To ważne dla każdego z nas - dodaje Roman Potocki, starosta powiatu wrocławskiego.

- Żeby dobrze połączyli naukę z wszystkimi atrakcjami, które daje miasto i nasza uczelnia - dodaje  prof. Edmund Cybis, prorektor ds. studenckich i kształcenia Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

- Żeby to było znakomite studiowanie, żeby żyli pełnią życia, żeby korzystali z wszystkich okazji i możliwości. Banalnie - żeby to był najlepszy okres w ich życiu - dodaje prof. Andrzej Kaleta, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. 

-Powodzenie i tego żeby przetrwać, tego sobie życzymy - podsumowuje studentka.

(echo24)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu echo24.tv. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%