Plac Grunwaldzki OD NOWA rusza z darmowymi zajęciami dla dzieci i młodzieży

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
We Wrocławiu trwają bezpłatne warsztaty dla dzieci i młodzież. Cel to oderwanie najmłodszych od ekranów komputerów, a teraz wiemy, że podczas pandemii jest to bardzo trudne.

Jesteśmy w nowym miejscu na mapie Wrocławia Plac Grunwaldzki OD NOWA.

– Otworzyliśmy tutaj nową przestrzeń edukacyjno-animacyjno-warsztatowo-kreatywną aktualnie pracujemy z dziećmi najmłodszymi i mieszkańcami osiedla. Prowadzimy świetlicę. Codziennie od godz. 15:30-19:30 prowadzimy zajęcia kreatywne dla dzieci, bo teraz w czasie pandemii wiele z nich straciło kontakt z rówieśnikami i staramy się je zaktywizować. Posiadamy również pracownię komfortu, to jest przestrzeń wsparcia psychoemocjonalnego dla nastolatków – mówi Krzysztof Bielaszka, Fundacja Ładne Historie, Plac Grunwaldzki OD NOWA.

W związku z samoizolacją i pandemią, co wtorek młodzież może przyjść tu na darmowe zajęcia i porozmawiać o swoich emocjach.

– Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy do kontaktu z nami przez Facebooka lub naszą stronę internetową Plac Grunwaldzki OD NOWA. Tam można znaleźć wszelkie informacje i formularz – dodaje Krzysztof Bielaszka.

Spotkania dla dzieci i młodzieży są prowadzone w pełnym reżimie sanitarnym. Plac Grunwaldzki OD NOWA to także miejsce, w którym mieszkańcy osiedla będą mogli poznać niektóre zakamarki i historie na nowo.

– Chcielibyśmy włączyć różne grupy wiekowe do tego, żeby pracować w przestrzeni publicznej, edukować, aktywizować. Ma to doprowadzić do tego, żeby mieszkańcy tego ikonicznego osiedla w centrum Wrocławia odkryli to miejsce na nowo – podkreśla Krzysztof Bielaszka.