Rozpoczęcie roku akademickiego na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pokazywaliśmy już inauguracje roku akademickiego na AWFi-e, Uniwersytecie Wrocławskim i Politechnice Wrocławskiej, czas na Uniwersytet Ekonomiczny. Zapytaliśmy studentów, jak się czują przed startem. Jedni przerażeni, inni podekscytowani, ale wszyscy gotowi do pracy.

-Jest bardzo dobrze, super.

Pierwszy wykład za nami. Wspaniały, bardzo nam się podobał. Świetna pani i mamy nadzieję, że tak zostanie. Zwiedzamy budynki, bo musimy się nauczyć, gdzie, co jest.

Z tego co wiem, na razie mamy wykłady. Przyszyłyśmy zobaczyć, jak to wszystko wygląda. Typowe rozpoczęcie było dla nas w poniedziałek – mówią studenci. 

Oprócz uroczystego otwarcia, najlepsi studenci zostali także wyróżnieni. Wśród nich Sandra Gajda, która właśnie skończyła studia licencjackie i teraz zaczyna magisterskie na kierunku logistyka. W zeszłym roku uzyskała średnią 5.0.

– Powiedziałabym, że czasami charyzma, czasem trochę szczęścia. Dużo pracy na pewno, ale nie mogę powiedzieć, że nie miałam szczęścia w trakcie tych studiów. Trafiłam na świetną kadrę. Słyszałam różne legendy, a ja trafiłam na świetnych wykładowców – dodaje Sandra Gajda, studentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. 

– Na studia stacjonarne przyjęliśmy 2550, na studiach niestacjonarnych jeszcze kończymy rekrutację. Ona potrwa jeszcze kilka dni na studiach pierwszego stopnia i kilkanaście na studia drugie stopnia. Do tej pory mamy 1600 osób, więc około 4 tysięcy na pewno przyjmujemy – dodaje prof. Edmund Cybis, prorektor ds. studenckich i kształcenia Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

W sumie na Uniwersytecie Ekonomicznych studiuje 10 tysięcy studentów i 2 tysiące na studiach podyplomowych. W tym roku na studentów czekało 6 nowych kierunków między innymi – e-biznes, zarządzenie projektami i prawo gospodarcze. 

– Każdy następny rok jest trudniejszy od poprzedniego. Zawsze zakładamy, że kolejny będzie spokojniejszy, ale te emocje zawsze są. Jesteśmy ciekawi, jak będzie wyglądała sytuacja ekonomiczne w kraju, co dalej z kryzysem, jak zmieniają się oczekiwania studentów, bo sztuczna inteligencja, nauka zdalna – to dużo zmieniło. Z emocjami wchodzimy w ten nowy rok, ale pozytywnymi – dodaje prof. Andrzej Kaleta, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Dlaczego ich wybór padł na Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu?

Zawsze podobał mi się Wrocław, ekonomia to moje klimaty, więc stąd wybór. Do tego dużo organizacji studenckich.

Dobra renoma, sporo znajomych, tak się wszystko złożyło.

Fajna opcja studiowania po angielsku.

Dobra możliwość, że połączyć język ze studiami.

Bardzo nam się podoba, nie wszystko szło gładko, ale jesteśmy zadowoleni – mówią studenci. 

Na sam koniec pozostało życzyć powodzenia. 

– Życzę przede wszystkim sukcesów, osiągnięcia celów, które każdy sobie stawia. Tego ukierunkowania, i jak najlepszej osobowości. To ważne dla każdego z nas – dodaje Roman Potocki, starosta powiatu wrocławskiego.

Żeby dobrze połączyli naukę z wszystkimi atrakcjami, które daje miasto i nasza uczelnia – dodaje  prof. Edmund Cybis, prorektor ds. studenckich i kształcenia Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Żeby to było znakomite studiowanie, żeby żyli pełnią życia, żeby korzystali z wszystkich okazji i możliwości. Banalnie – żeby to był najlepszy okres w ich życiu – dodaje prof. Andrzej Kaleta, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. 

-Powodzenie i tego żeby przetrwać, tego sobie życzymy – podsumowuje studentka.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy