Unlock band I Natalia Niemen zagrają we Wrocławiu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Marzenia nie znają granic to tytuł koncertu, który odbędzie się 17 września w auli uczelni SWPS. Zaśpiewa Natalia Niemen, a gwiazdami wieczoru będą członkowie Unlock band, czyli uczniowie z Zespołu Szkół Niepublicznych Unlock. Dochód ze sprzedaży biletów na wydarzenia przeznaczony zostanie między innymi na pokrycie kosztów koncertu.

Zespół szkół Niepublicznych Unlock, to miejsce przeznaczone na edukację dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu. Tu odbywają się lekcje z uczniami ze szkoły podstawowej i branżowej szkoły średniej, ale także warsztaty i zajęcia pozaszkolne pomagające odkryć talenty uczniów.

– To dzieci bardzo mocno uzdolnione muzycznie, wokalnie. I to, wiadomo, tutaj na koncercie chcemy je pokazać, natomiast jeszcze plastycznie mamy uczniów z wielkim talentem. I to też jest możliwość pokazania ich umiejętności , których na co dzień po prostu no nie mają. – mówiła Iwona Milintowicz wicedyrektorka Zespół Szkół Niepublicznych Unlock.

– Jeżeli ktoś ma talent, czy plastyczny, czy muzyczny, czy jakikolwiek, i ma chęć i warunki, żeby go przedstawić, to ma do tego pełne prawo. I chcemy pokazać, że nie muszą być jakieś oddzielne festiwale dla ludzi, którzy właśnie mają te ograniczenia, że wszyscy mamy taki samo prawo, że tylko w naszych umysłach takim, taki jest ogólny pogląd gdzieś panujący, który obserwujemy, że trzeba szufladkować ludzi. – mówiła Agata Jankiewicz założycielka szkoły Unlock.

Wśród uczniów jest wiele osób, które są utalentowane muzycznie i plastycznie, dlatego powstał pomysł, aby te talenty pokazać szerszej publiczności i zaprezentować na koncercie zatytułowanym „Marzenia nie znają granic”.

Mam tę okazję pracować z Gosią, która jest wybitnie uzdolniona. Gosia przejawia słuch absolutny i praca z nią jest dla mnie czymś wyjątkowym, w procesie też terapeutycznym. Gosia uwielbia śpiewać. Ona też ma niezwykły talent aktorski, który też bardzo często pokazuje w swoich utworach. – mówiła Karina Bryła muzykoterapeutka

Unlock band to uczniowie, którzy lubią i chcą śpiewać oraz znaleźli w sobie odwagę i pasję, aby zaprezentować swoje umiejętności na scenie.

– Pamiętam jak mama powiedziała mi, że w pierwszej klasie nie chciałem śpiewać, pomimo że miałem taki wspaniały głos. I w czwartej, w trzeciej klasie się dopiero zmieniło i zacząłem coś śpiewać. Teraz na koncercie będę śpiewał pierwszą zwrotkę „Dont worry be happy” – mówił Maximilian Zathey członek zespołu Unlock band

– Na Krakowskiej w 2017 roku chodziłem na śpiew i kiedyś też śpiewałem dla dzieci.

Ale od 2021 roku śpiewały utwory z wytwórni muzycznej M.T. od, na przykład Krawczyka do Zbigniewa Wodeckiego i nie tylko.- mówił Dominik Potocki członek zespołu Unlock band

Zaczęło się głównie od tego, że grałem na pianinie już od małego. I po prostu tu mnie zafascynowało trochę. Jeśli chodzi o śpiewania, to jakoś to się zaczęło rozwijać. – mówił Mateusz Cegła członek zespołu Unlock band.

Bilety na koncert „Marzenia nie znają granic” można kupić na stronie szkoły i stowarzyszenia Unlock www.unlock.wroclaw.pl. Koncert odbędzie się w niedzielę 17 września o godzinie 17:00 auli SWPS przy ulicy Ostrowskiego.

Zobacz również

W godzinach popołudniowych na wysokości ulicy Ruskiej we Wrocławiu doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem motocyklisty, co spowodowało też utrudnienia w ruchu w centrum miasta. Dostaliśmy nagranie z miejsca zdarzenia od naszego widza na kontakt@echo24.tv. Zapytaliśmy wrocławską policję, jak doszło do tego zdarzenia.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy