BohaterON dla Centrum Historii Zajezdnia

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Centrum Historii Zajezdnia. Ośrodek Pamięć i Przyszłość to - tak jak sama nazwa mówi - miejsce, które dba o to, co było i o to co będzie. Ich działania docenione zostały nagrodą BohaterON.

– Z dumą i satysfakcją informuję, że otrzymaliśmy srebrnego BohaterONa czyli nagrodę dla instytucji i osób, które zajmują się pielęgnowaniem i propagowaniem historii, poświęcają się kulturze pamięci – mówi Juliusz Woźny, rzecznik Centrum Historii Zajezdnia.

– BohaterONy to nagroda przyznawana co roku instytucjom i osobom na polu edukacji historycznej, edukacji obywatelskiej, ciesząca się coraz większym prestiżem w Polsce. Centrum Historii Zajezdnia zdobyło w 2020 roku srebrnego BohaterONa w kategorii „Instytucja” – mówi Marek Mutor, dyrektor Centrum Historii Zajezdnia.

Centrum Historii Zajezdnia to miejsce, które było świadkiem historii miasta, a z czasem stało się jej świadectwem. Od 2016 roku poprzez wystawy i wydarzenia kulturalne opowiada wrocławianom o najważniejszych momentach z przeszłości.

– Centrum Historii Zajezdnia to dziesiątki wystaw, setki wydawnictw, tysiące świadków historii, dziesiątki tysięcy godzin spotkań, rozmów, rozmaitych projektów edukacyjnych, setki młodych ludzi, którzy tu przychodzą, a w okresie pandemii to tysiące wrocławian, którzy korzystają z naszej oferty online – mówi Marek Mutor.

Warto pamiętać, że sukces, który odniosło Centrum Historii Zajezdnia, to sukces ludzi, którzy na co dzień tworzą tę instytucję.

– Jestem historykiem sztuki, więc historią Dolnego Śląska zajmuję się już od czasu studiów. Mogę tak nieskromnie powiedzieć, że jestem jednym z ojców założycieli Ośrodka Pamięć i Przyszłość. Jestem rzecznikiem prasowym w związku z tym, mam przyjemność rozmawiać z mediami, jest to ogromna radość i satysfakcja – mówi Juliusz Woźny.

– Ja myśle, że Zajezdnia stała się istotną częścią mojego życia. To dla mnie coś więcej niż praca, to pewnego rodzaju misja, którą staram się spełniać. Lubię w tej pracy obserwować efekty. Lubię to, jak ludzie przychodzą do Zajezdni. Bardzo lubię w letnie popołudnia spoglądać przez okno i widzieć, jak na tym placu przed Zajezdnią jest mnóstwo dzieciaków na rolkach, jak to miejsce po prostu żyje. To są takie momenty przyjemności w tej pracy – mówi Marek Mutor.

Nagroda BohaterON potwierdza, że Centrum Historii Zajezdnia to miejsce wyjątkowe, które warto odwiedzić bez względu na to, w której części Polski się mieszka.

Zobacz również

Saszetka z nasionami roślin pszczelego pożytku, a więc pożytecznych dla owadów zapylających wystarczy na zasianie nawet 4 metrów kwadratowych. Owady są nam niezbędne do życia i dlatego warto im pomóc, siejąc rośliny, z których będą mogły czerpać nektar i pyłki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy