Czarno-białe ślady w Teatrze Polskim

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Czarno-białe ślady to kameralny koncert liderów formacji rockowej Bończyk/Krzywański/Nowak adresowany do fanów Republiki oraz do wszystkich miłośników niestandardowego brzmienia.

W programie można było usłyszeć między innymi Białą flagę, Sexy doll, Śmierć w bikini, Obcy astronom czy Nie pytaj o Polskę w akustycznych aranżacjach byłego gitarzysty Republiki. Na scenie pojawiły się dwie gitary akustyczne, harmonijka i tamburyn. Ciekawa interpretacja i charakterystyczna ekspresja Jacka Bończyka w jego wykonaniu utworów Ciechowskiego, znane piosenki w nowych aranżacjach Zbigniewa Krzywańskiego – to wszystko gwarantuje niezapomniany koncert przypominający twórczość Grzegorza Ciechowskiego i Republiki.

Do pierwszego spotkania Jacka Bończyka i Zbyszka Krzywańskiego doszło w marcu 2002 roku we Wrocławiu, kiedy w ramach Przeglądu Piosenki Aktorskiej po raz ostatni zagrała Republika w spektaklu Kombinat. Po dwóch latach wspólnych poszukiwań duet autorski Bończyk/Krzywański nagrał płytę Depresjoniści (Pomaton EMI 2005), która została doceniona zarówno przez środowiska artystyczne, jak i publiczność.

Koncert odbył się 18 grudnia na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy