Kolejny punkt Wydziału Komunikacji. Mieszkańcy powiatu wrocławskiego załatwią sprawy w Długołęce

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
To trzeci zamiejscowy punkt Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego we Wrocławiu. Teraz mieszkańcy powiatu będą mogli załatwić sprawy związane z rejestracją i około rejestracyjne również w Urzędzie Gminy Długołęka. Zapotrzebowanie jest ogromne, bo już kilka minut po otwarciu ustawiła się spora kolejka.

Zamiar jest taki, żeby być bliżej mieszkańca. Żeby skrócić mu drogę do urzędu, a tym samym przyspieszyć załatwienie jego sprawy – mówi Maciej Koba, dyrektor Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego we Wrocławiu.

Taka mała rzecz, a cieszy. To ułatwi mieszkańcom takie codzienne życie. Nie będą musieli przebijać się przez całe miasto, żeby stać w długich kolejkach w Starostwie. Uważam, że to mały krok, ale duży dla mieszkańców. Oni już dzisiaj o ósmej rano czekali ze swoimi tablicami rejestracyjnymi. Widać, jaka jest potrzeba, że już dzisiaj przed otwarciem mieszkańcy czekali, żeby przerejestrować swoje samochody – dodaje Anna Chmielewska, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Wrocławskiego.

Generalnie to dobry pomysł, że nie trzeba będzie jeździć do Wrocławia. To ułatwi mieszkańcom życie. Wcześniej to było dobre pół dnia, czasami nawet cały dzień, bo tam trzeba było jechać po numerki. O piątej rano trzeba było wstać i potem jechać, więc czasem to był cały dzień.

Wcześniej nawet trzeba było brać dzień wolnego. Jeżeli to będzie na bieżąco funkcjonować, to bardzo dobry pomysł – mówią mieszkańcy.

Te punkty zlokalizowaliśmy w ten sposób – po pierwsze przyjęliśmy kryterium tam, gdzie są największe skupiska, a więc Kobierzyce, Kąty Wrocławskie i Długołęka. Są one tak rozłożone, żeby sąsiednie gminy miały łatwy dostęp do tych punktów. Ten punkt jest najbliższy dla Czernicy i Długołęki – oczywiście obsługujemy wszystkich mieszkańców całego powiatu, ale terytorialnie tak to wygląda. Punkt w Kątach Wrocławskich obejmuje tamtą część powiatu aż po Żórawinę, a do Kobierzyc docierają mieszkańcy z Siechnic – wyjaśnia Wiesław Zając, członek zarządu powiatu wrocławskiego.

Liczmy na to, że ten bardzo przeciążony punkt w Starostwie – szczególnie w momencie, kiedy mamy remont, między innymi po to, żeby zwiększyć mobilność i liczbę stanowisk – to powinno troszkę rozładować te kolejki, ale przede wszystkim zmieni nawyki. Teraz mieszkańcy nie będą musieli jechać już do Starostwa, tylko wybrać któryś z tych punktów zamiejscowych – dodaje Dariusz Jedynak, członek zarządu powiatu wrocławskiego.

Musimy pamiętać o tym, że jeżeli zaczynamy tutaj rejestrację lub inną sprawę, to też ją tutaj kończymy. Przy złożeniu wniosku o rejestrację lub przerejestrowanie pojazdu, odbieramy tutaj później dowód rejestracyjny w punkcie, w którym taki wniosek składaliśmy. Należy również pamiętać o tym, że dokonujemy tutaj płatności tylko i wyłącznie kartą lub za potwierdzeniem przelewu bankowego, pocztowego lub internetowego. W punktach realizujemy też zadania związane z zamawianiem dokumentów, tablic rejestracyjnych i wtórników rejestracyjnych. Zamawiając je tutaj, odbieramy je w punkcie zamiejscowym, w którym to zrobiliśmy – podsumowuje Maciej Koba, dyrektor Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego we Wrocławiu.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy