Wielki sukces wrocławskiego środowiska akademickiego. Politechnika Wrocławska awansowała na szóste miejsce w najnowszym, prestiżowym Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2026. Uczelnia po raz kolejny udowodniła, że reprezentuje najwyższy poziom, będąc wielkim powodem do dumy dla całego Dolnego Śląska. Wrocławska politechnika to jedyna szkoła wyższa z naszego regionu, która znalazła się w ogólnopolskiej, najlepszej dziesiątce zestawienia. W gronie uczelni technicznych utrzymała mocną, czwartą pozycję w kraju. Organizatorzy rankingu przyznali jej maksymalną liczbę punktów za kształcenie doktorantów oraz za udział w europejskiej sieci uniwersytetów. Eksperci bardzo wysoko ocenili także potencjał naukowy uczelni oraz doskonałą pozycję jej absolwentów na rynku pracy. Największym powodem do dumy jest jednak poziom kształcenia. Aż trzy wydziałowe kierunki uznano za absolutnie najlepsze w całej Polsce. Są to: inżynieria chemiczna i procesowa, technologia chemiczna oraz budownictwo, które zresztą triumfuje w rankingu już po raz dwunasty z rzędu! Na tym nie koniec dobrych wiadomości, ponieważ na podium ogólnopolskiego zestawienia, zajmując drugie i trzecie miejsca, uplasowało się łącznie aż dziesięć innych politechnicznych kierunków. W tym między innymi sztuczna inteligencja, biotechnologia czy mechatronika.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu echo24.tv. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz