Siłowe wejście do zamkniętej komórki i zatrzymanie dwóch poszukiwanych przestępców. Zgorzeleccy i bogatyńscy policjanci rozbili kryminalny duet odpowiedzialny za serię włamań do lokalnych placówek handlowych. Kryminalni wpadli na trop mężczyzn na jednej z posesji w Bogatyni. Zaskoczeni sprawcy próbowali ukryć się przed mundurowymi w zamkniętym pomieszczeniu gospodarczym. Główny podejrzany to czterdziestosiedmioletni mężczyzna, który włamywał się do marketów, aptek oraz sklepów ze sprzętem elektronicznym. Zrabował między innymi towar warty ponad dwadzieścia tysięcy złotych, a także gotówkę i alkohol. Łącznie udowodniono mu cztery włamania i jedno usiłowanie, a wszystko to w warunkach powrotu do przestępstwa. W ręce policjantów wpadł także jego czterdziestodwuletni wspólnik. Odpowie on za paserstwo skradzionego sprzętu oraz posiadanie narkotyków. Mundurowi zabezpieczyli przy nim marihuanę i metamfetaminę, z których można było przygotować blisko dwieście porcji handlowych. Obaj zatrzymani przyznali się do winy. Za popełnione przestępstwa grozi im do dziesięciu lat więzienia, jednak w przypadku starszego z nich, z uwagi na recydywę, kara ta może zostać dodatkowo zaostrzona.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu echo24.tv. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz