Powstał klub prezydenta w Radzie Miejskiej

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Forum Jacka Sutryka Wrocław - Wspólna Sprawa - tak nazywa się nowy klub w Radzie Miejskiej. Formacja złożona jest z polityków o zróżnicowanym światopoglądzie, bowiem są to radni z PO, SLD, Unii Pracy, ale także radni związani z Rafałem Dutkiewiczem oraz trzech byłych polityków Prawa i Sprawiedliwości. Klub będzie działał pod patronatem prezydenta Wrocławia.

– Udało się pod jednym szyldem – rozpoczynając trzeci rok tej kadencji samorządu – udało się zgromadzić przedstawicieli bardzo różnych środowisk politycznych o bardzo różnych. Osób, które często z sobą także dyskutują, ale to, co jest wspólnym mianownikiem, co zdecydowało o tym, że chcemy razem dalej budować Wrocław, to jest właśnie miłość do naszego miasta – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Dzięki utworzeniu nowego klubu, Forum Jacka Sutryka ma samodzielną większość. Oznacza to, że prezydent nie będzie potrzebować już głosów radnych Nowoczesnej, który wcześniej byli w koalicji rządzącej Wrocławiem. Do podziału zdań doszło jednak przed głosowaniem w sprawie budżetu na rok 2021. Nowoczesna zagroziła odrzuceniem projektu, który ostatecznie poparła. Po tym samym głosowaniu z klubu PiS wykluczeni zostali trzej radni.

Dzisiaj potrzebna jest stabilna sytuacja. Jesteśmy ciągle w trakcie pandemii, ale wierzymy, że ten rok będzie także momentem wyjścia i momentem, w którym trzeba będzie dokonać szybkiego restartu. Będzie trzeba mocno się odbić, żeby wrócić do stabilnej sytuacji zarówno w wymiarze społecznym, jak i gospodarczym. Żeby móc to zrobić potrzebne jest zaufanie i współpraca – Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Znaczna część Forum to radni z Koalicji Obywatelskiej. Przypomnijmy, że to właśnie z ich ramienia w 2018 roku Jacek Sutryk startował w wyborach na prezydenta miasta. Grzegorz Schetyna, współtwórca Koalicji Obywatelskiej, podkreśla, że wspólny klub realizowany we Wrocławiu ma być podwalinami pod duży projekt, który rozpocznie się przed kolejnymi wyborami samorządowymi w 2023 roku.

Wizja przyszłości, dobrej współpracy samorządowców, środowisk, ale także partii politycznych. Tych, które zauważają, jak ważna jest dzisiaj obrona samorządów w Polsce i stanie na straży podmiotowego samorządu. Podmiotowości finansów i decyzji oraz tego, żeby samorząd mógł mówić pełnym doniosłym głosem – podkreśla Grzegorz Schetyna, poseł na Sejm, Koalicja Obywatelska/Platforma Obywatelska.

Forum Jacka Sutryka Wrocław – Wspólna Sprawa liczy 19 radny na 37, którzy są w Radzie Miejskiej.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy