Ryanair inwestuje we Wrocławiu 25 mln euro i zatrudni 200 pracowników

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
To są dla Wrocławia bardzo dobre informacje. Linie lotnicze Ryanair zapowiedziały nową inwestycje - rozbudowę zaplecza technicznego samolotów o wartości 25 mln euro. To oznacza nowe miejsca pracy - i to dla ponad 200 osób. Ogłoszono także nowy zimowy - bogatszy - rozkład lotów.

Chciałbym ogłosić największą inwestycję Ryanaira. Na lotnisku we Wrocławiu zainwestujemy 25 mln euro w hangary dla nowych samolotów oraz w służby konserwacyjne. Praktycznie podwoimy nasze zatrudnienie dotyczące pracowników przy konserwacji samolotów. Chcemy zatrudnić 200 pracowników – mechaników, inżynierów – wysoce wykwalifikowanych i wysoce opłacanych. Będzie to ciąg dziesięcioletnich inwestycji Ryanaira w Polsce – mówi Michael O’Leary,  dyrektor generalny Linii Lotniczych Ryanair.

Nie ma tak wielu hangarów w Europie, a w Polsce jesteśmy jedynym. Flota Ryanaira cały czas się rozbudowuje i po to, żeby państwo mogli bezpiecznie latać, to musimy te samoloty przeglądać i naprawiać. Zwiększenie bazy w zasadzie o 100 proc. i zatrudnienie tylu osób to bardzo dobra informacja – mówi Barbara Kaśnikowska, dyrektorka odpowiadająca za pracę nowych hangarów. 

Ten przewoźnik chce być obecny we Wrocławiu, chce się rozwijać we Wrocławiu. Tu inwestuje dziesiątki milionów euro w infrastrukturę, więc będzie u nas obecny bardzo intensywnie w kolejnych sezonach. Będzie latał w kierunkach wakacyjnych i biznesowych. Świetny dzień na podsumowanie sezonu – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Ryanair oferuje dziś 100 tysięcy biletów po 99 zł na sezon zimowy, są to bilety nadal bardzo tanie. Latanie w najbliższych miesiącach będzie droższe niż było przez ostatnie 10-15 lat, bo ceny paliw są bardzo wysokie na rynkach światowych, ale ciągle latanie jest tańsze niż czasem transport z lotniska do centrum miasta – mówi Juliusz Komorek, przedstawiciel Ryanaira w Polsce. 

Jeszcze to podróżowanie nie jest w takiej skali, jak kiedyś, ale pojawiły się krótkie wypady np. na wyspy greckie. Parkingi mamy pełne samochodów, ludzi, którzy na 3-4 dni wyjeżdżają, na przedłużone weekendy wyjeżdżają. Te kierunki cieszyły się popularnością – Włochy, Hiszpania, Chorwacja, a jeśli chodzi o loty czarterowe to Turcja i Grecja – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy