Wrocław miastem przyszłości?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wrocław znalazł się na wysokim 15. miejscu w prestiżowym rankingu Miast Przyszłości. Stolica Dolnego Śląska tym samym wyprzedziła Warszawę, która zajmuje 20. pozycję. Co ważne, Wrocław zwyciężył w podkategorii małych i średnich miast, wyprzedzając chociażby Wilno.

– Mówimy o rankingu fDi Magazine – miesięcznika, który należy do grupy „Financial Times”. Jest to jeden z rankingów, które są najistotniejsze jeżeli chodzi o rynki dla przedsiębiorców na świecie – mówi Marcin Obłoza z Biura Prasowego UM Wrocławia.

– Jesteśmy blisko dużego europejskiego rynku, a to przemawia za tym, że inwestorzy zagraniczny chętnie lokują na Dolnym Śląsku lub we Wrocławiu swoje jednostki i oddziały, które zaczynają pełnić coraz bardziej kluczowe role – dodaje prof. Bogusław Półtorak z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Dla Wrocławia to duże wyróżnienie, a dla przedsiębiorców międzynarodowych sygnał, że to miejsce z potencjałem, gdzie warto założyć swój biznes. Stolica Dolnego Śląska rozwija się dynamicznie, w Polsce zajmuje 3. miejsce na rynku biurowym. To tutaj rozwija się najwięcej start-upów w kraju w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

Wrocław jest uważany i postrzegany na świecie jako miasto przyjazne dla biznesu. Wydaje się, że to efekt bardzo dużych kompetencji i wiedzy mieszkańców. Dolny Śląsk to jest region, gdzie jest dużo młodych ludzi, uczących się lub absolwentów uczelni – podkreśla prof. Bogusław Półtorak z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

To również prognostyk na tę sytuację i ten czas już po pandemii, kiedy wszystko będzie wracało do normy, kiedy ta dynamika na rynku biznesowym będzie wracała do wskaźników przed pandemii i kiedy będą powstawała nowe miejsca – dodaje Marcin Obłoza z Biura Prasowego UM Wrocławia.

W zestawieniu wzięto pod uwagę między innymi propozycje dla przedsiębiorców, jakość życia, infrastrukturę i rozwój kultury.

Ta pozycja jest naprawdę mocna i to jest też efekt wielu lat ciężkiej pracy wielu ludzi oraz pozytywnego odbioru społeczności Dolnego Śląska. To wizerunkowo jest spójne. Rzeczywiście konkurujemy tutaj z największymi i najlepiej postrzeganymi ośrodkami biznesowymi z całego świata. To nie jest druga czy trzecia liga, a właśnie ta pierwsza – zaznacza prof. Bogusław Półtorak z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Magistrat podkreśla, że stara się być w ciągłym kontakcie z przedsiębiorcami i reagować na ich potrzeby, również te w związane z pandemią. To ulgi, zwolnienia z czynszów oraz rozłożenie płatności na raty.

My też wychodzimy z taką pomocną ręką w postaci nowego portalu Przedsiębiorczy Wrocław. Od tygodnia na naszym miejskim portalu wroclaw.pl, można znaleźć zakładkę Przedsiębiorczy Wrocław, w której przedsiębiorcy znajdą komplet informacji, z jednej strony dotyczących tego, jak można założyć swój własny biznes i gdzie należy złożyć dokumenty. Krok po kroku ta procedura jest opisana – podkreśla Marcin Obłoza z Biura Prasowego UM Wrocławia.

Warto podkreślić również, że Polska jako jedyne europejskie państwo może pochwalić się dwoma przedstawicielami w wymienionym wyżej rankingu.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy