„Akcja wentylacja” – licealiści edukują

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Powietrze, którym oddychamy w pomieszczeniach oraz na zewnątrz nie zawsze jest dobrej jakości, co zdecydowanie wpływa na naszą kondycje i samopoczucie. Licealiści z LO nr 14 we Wrocławiu stworzyli projekt „Akcja wentylacja” za pomocą którego chcą działać na rzecz poprawy jakości powietrza.

„Akcja wentylacja” powstała jako nieformalny, oddolny ruch uczniów, który skupia się na tym aby poprawić jakość powietrza w bezpośrednim otoczeniu, aby ludzkie umysły pracowały lepiej tam, gdzie jest to potrzebne – mówi Mariusz Masłosz, uczeń LO nr 14 we Wrocławiu.

Zdaniem uczniów temat wentylacji i ochrony środowiska jest bardzo ważny oraz wymaga zwrócenia szczególnej uwagi.

Naszym głównym celem jest edukacja społeczeństwa głównie młodych ludzi, bo najłatwiej nam jest powiedzieć od siebie coś do naszych rówieśników. Działamy w mediach społecznościowych. Mamy kilka takich cyklów tematycznych, jeden z nich na przykład skupia się na stanie powietrza w różnych miejscach Polski. Staramy się zahaczyć różne tematy, bo na przykład łączymy klimat i wentylacje ze sztuką, żeby zachęcić naszych odbiorców i pokazać im ten temat z rożnych stron – mówi Zuzanna Madurska, uczennica LO nr 14 we Wrocławiu.

Uczniom udało się zorganizować konkurs z nagrodami.

W ramach naszego projektu zorganizowaliśmy konkurs „Wentylujemy” , dzięki dofinansowaniu z Mikrograntów i pod partnerstwem fundacji Ekorozwoju. To pokazało nam, że nasze działania mają sens, ponieważ te prace nie były przypadkowe, one miały w sobie ogromną wartość merytoryczną – mówi Magdalena Kloc, uczennica LO nr 14 we Wrocławiu.

W projekcie stworzyliśmy taką naszą zorganizowaną grupę, nauczyliśmy się, jak działać w takich projektach. Więc teraz jak pojawiają się jakieś kolejne projekty, na przykład, żeby założyć sad albo zmodernizować teren szkoły, przystosować go do zmian klimatycznych, to my koordynujemy działania całej reszty. Tworzymy grupę i inni uczą się też od nas, jak można takie działania prowadzić – mówi Hania Sudoł, uczennica LO nr 14 we Wrocławiu.

Zobacz również

Wakacje to odpoczynek, jednak całe dwa miesiące bez szkoły to dużo czasu, z którym czasem nie wiadomo, co zrobić. Tutaj naprzeciw wychodzi Kobierzycki Ośrodek Sportu i Rekreacji ze swoimi sportowymi, letnimi półkoloniami.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy