BGK wspiera szpitale

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Gwarancje kredytowe i pożyczki płynnościowe, czyli produkty, które Bank Gospodarstwa Krajowego oferuje przedsiębiorcom, to istotna część wsparcia. BGK nie zapomina jednak o walczącej na pierwszym froncie służbie zdrowia.

Udzieliliśmy wsparcia w wysokości 1,5 miliona złotych dla dziesięciu szpitali na terenie całej Polski. Jest to bezzwrotna pomoc – mówi Ewa Nowak-Iskra, dyrektor regionu dolnośląskiego Banku Gospodarstwa Krajowego.

Wsparcie finansowe to inicjatywa fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego. BGK przy wyborze placówek, które potrzebują wsparcia, współpracuje z Ministerstwem Zdrowia. Oprócz pomocy finansowej, instytucja okazuje wsparcie również w inny sposób.

– Mamy w BGK program skierowany do pracowników, gdzie raz w miesiącu otrzymujemy owoce. Od momentu, kiedy zapanował koronawirus, postanowiliśmy przekazać te owoce, które są rozdystrybuowane po wszystkich jednostkach BGK – dodaje dyrektor.

Do tej pory udało się przekazać ponad 2 tony świeżych owoców. Zyskuje także na tym także firma, która dostarcza owoce, bowiem nie straciła zlecenia, nawet w czasie pandemii.

– Przekazujemy te owoce dla szpitali, lekarzy i pielęgniarek, żeby chociaż w ten sposób wesprzeć ich w tym trudnym czasie – zaznacza Ewa Nowak-Iskra, dyrektor regionu dolnośląskiego Banku Gospodarstwa Krajowego.

Pandemia koronawirusa to czas, w którym wiele firm i instytucji solidaryzuje się ze służbą zdrowia. Wsparcie białemu personelowi okazał także Bank Gospodarstwa Krajowego, który na co dzień pomaga polskim przedsiębiorcom.

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy